Rada prosí český fotbal: Hráče na hostování nechce hrát. Jestli se jich bojíte, tak je pryč nedávejte

Rada prosí český fotbal: Hráče na hostování nechce hrát. Jestli se jich bojíte, tak je pryč nedávejte

Severočeský Jablonec patří mužstvům, která musí rok co rok budovat kádr znovu, neboť v něm tradičně nastává velký průvan.

"Teď to bude ještě horší, protože ta pauza je krátká a pokud přijde zase víc hráčů, tak je problém se sehrát a bude to boj, aby se mančaft dobře poskládal," uvedl v interview pro ceskatelevize.cz kouč Petr rada, jenž ví, že kdyby se to nepovedlo, prvním, kdo půjde z kola ven, bude trenér.

Na Střelnici jsou v tuto chvíli potvrzené tři nové akvizice, a sice Ivan Schranz, Václav Pilař a Robert Hrubý. Další borci by je měli následovat záhy, s tím, že zelenobílí budou lovit i v nejlepší české trojce...

V dotyčné souvislosti pak "plukovník" zmínil tuzemský nešvar v podobě hostování a zákazu startu proti kmenovým klubům, což se v okolním světě moc nenosí. "Uvidíme, máme tam nějaké mladší a možná budeme bojovat o fotbalisty ze Sparty, Slavie a Plzně na hostování. Ale tam už musíme počítat s tím, že nemůžou v některých utkáních hrát a to je špatně. Já jen prosím český fotbal. Dejte hráče na hostování a nechte je hrát. Protože jestli se jich bojíte, tak je nedávejte pryč, protože jsou dobří," pokračoval velezkušený odborník, jehož slova vyšla na ceskatelevize.cz.

"My tím ještě nakazíme svět. Nikde to není – v Německu jsou dva takové případy a věřím, že si řeknou, že je to špatně. Pro fotbal je to škoda. Říkají si, on se proti mě bude chtít vytáhnout – ale vždyť o to jde, aby viděli, co v něm skutečně mají," zakončil šéf Doležala, Hrubého, Jovoviče a spol., jehož souboru se bude týkat evropské předkolo.

Na cestě pod Ještěd by měl být nejen Júsuf, ale také letní vršovický navrátilec Hušbauer