Smál jsem se, když řekli, že to donesl nějaký kluk z mládeže, sestupovat se nebude, prohlásil Rada

Smál jsem se, když řekli, že to donesl nějaký kluk z mládeže, sestupovat se nebude, prohlásil Rada

Petr Rada byl s Jabloncem za tři roky jednou třetí a dvakrát čtvrtý, to je pro jeho tým asi maximum. Sám trenér uznal, že v konkurenci Slavie, Plzně a Sparty je s výsledkem spokojený.

Na první trojku ligy jsme neměli, Slavia s Plzní vládly lize a Sparta měla v poslední třetině po koronaviru fazonu. Ekonomické možnosti těchhle klubů jsou někde jinde,“ uvedl svérázný trenér v rozhovoru pro ČT sport.

Radův vztah s bývalým předsedou FAČR Peltou je více něž pracovní.My se s panem Peltou známe dlouho a on ví, že já jsem jako čert, hned se rozvášním. Ale on mě uklidní: co kdo říká, není podstatné, podstatné je, co řeknu já a já rozhodnu. A na lidi kolem moc nedá,“ popsal jednašedesátiletý kouč, jak to v Jablonci chodí. On to řídí, on shání peníze. Jablonec je postavený na něm. Kdyby řekl, že končí, klub skončí taky. Bez něho by to bylo složité,“ dodal.

Podle jabloneckého trenéra se liga nedohraje. V Karviné je nákaza. Já jsem se musel smát, že Mašlej řekl, že to přinesl nějaký kluk od mládeže. A za dva dny čtu, že to bylo od něj neuvážené. Takže Mašlej nevěděl, jak to je? Řekl pravdu a oni řekli ne. Samozřejmě si myslím, že to ohnisko tam je, nikomu to nepřeju, ale myslím si, že se to nedohraje,“ vyjádřil se k situaci Rada.

Sám navrhuje, aby baráž byla mezi Brnem a Duklou, v lize by tak uvítal radši osmnáct týmů. A myslím si, že jestli nebude nikdo padat, když se to nedohraje, Pardubice by měly postoupit jako sedmnáctý tým a ať si dá Brno s Duklou baráž, a kdo vyhraje, je v lize osmnáctý. Teď lidi řeknou, že jsem Duklák, ale podle mě by to takhle bylo správně. A myslím si, že by nikdo nebyl proti,“ sdělil v rozhovoru pro ČT sport.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.