Pardubice chtějí do deseti let hrát Evropu, jenže sezony odehrané v azylu dopadají sestupem

Pardubice chtějí do deseti let hrát Evropu, jenže sezony odehrané v azylu dopadají sestupem

Pardubice jsou v euforii po postupu do nejvyšší soutěže, ale následující ročník musí odehrát v Mladé Boleslavi, nebo na stadionu pražských Bohemians. Právě tohle může být drsná realita. Sezony odehrané na náhradním cizím hřišti nedopadají dobře.

Pojedeme dál svojí cestou, máme dobrou mládež. Jsme realisti, víme, že to nebude vůbec jednoduché, ale na druhou stranu věříme tomu, že ten tým, který je tady, je schopen první ligu hrát,“ sdělil po postupu majitel FK Pardubice Vladimír Pitter, jehož slova citoval idnes.cz.

Podle Pittera postupem cesta Pardubic nekončí. „Je pravda, že jsme nyní měli nastavené dva cíle, které jsem kolegům dával v letech 2007/2008. Byl to stadion a první liga. Dneska jsme to dokázali a stadion se může reálně stát skutečností v podstatě na podzim, kdy by se mělo začít stavět. Můžeme si tak dát třeba další desetiletku a poháry UEFA, proč ne?“ dodal Pitter.

Jenomže je tady ale. V české lize nehrály dva týmy jako nováček na svých stadionech a okamžitě sestoupily.

V sezoně 2010/11 si nejvyšší soutěž okusilo Ústí nad Labem. Kvůli špatnému stadionu i zázemí muselo hrát Ústí v Teplicích. Byť to měli hráči trenéra Svatopluka Habance kolem 20 kilometrů, tak na zápas s Příbramí nepřišlo ani pět set diváků. Z „domácích“ zápasů Ústí vyhrálo jen tři.

O tři roky později podobně dopadlo i Znojmo. Tým hrál v Brně a jednou v Jihlavě. V lize se jim dařilo více než zmíněnému Ústí, ale po první sezoně sestoupilo i Znojmo.