Sparta má náhradu za Hancka. Na stole jsou dva plány, Křetínský preferuje dalšího Slováka

Sparta má náhradu za Hancka. Na stole jsou dva plány, Křetínský preferuje dalšího Slováka

Slovenský stoper Dávid Hancko si v dresu pražské Sparty udělal dobré jméno. I když se začátek hostování z italské Fiorentiny tolik nevydařil. Na konci sezony patřil mezi klíčové opory týmu, a dokonce skončil druhý ve sparťanské anketě o hráče sezony.

Na Letné zvažovali možnost, že hostování promění na přestup, jenže Fiorentina chce za Hancka 160 milionů korun, a to je na české poměry klubů opravdu hodně.

Trenér Václav Kotal by však stále rád Hancka ve Spartě udržel. Vedení klubu pracuje i s variantou, že se tak nestane a podle médií Sparta už připravuje plán B.

Podle webu sport.cz by na Letnou mohl zamířit bývalý stoper Liverpoolu Martin Škrtel. Někdejší kapitán slovenské reprezentace momentálně působí v tureckém Basaksehiru Istanbul, se kterým má platnou smlouvu už jen do konce této sezony.

Alternativu se Škrtelem preferuje i majitel klubu Daniel Křetínský. Jednání zatím vázne na podmínkách kontraktu. Plán C je příchod Tomáše Petráška, který momentálně hraje v Polsku za Raków Czestochowa.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.