Rozlučka s trenérem se nepovedla, těší mě aspoň, že jsem vyhrál tabulku střelců, říká Klobása

Rozlučka s trenérem se nepovedla, těší mě aspoň, že jsem vyhrál tabulku střelců, říká Klobása

Jihlava po dobře rozehraném podzimu skončila až na pátém místě. Navíc k poslednímu zápasu skončil i trenér Kučera.

Střelce Klobásu mrzela poslední prohra proti Ústí. „Spokojenost není na místě. Měl jsem hodně šancí, mrzí mě, že jsme aspoň ten bod neurvali a nerozloučili se s trenérem aspoň s bodem,“ sdělil nejlepší střelec druhé ligy na tiskové konferenci pro klubovou televizi.

„Těší mě, že jsem nejspíš vyhrál tabulku střelců, ale zápas se nám nepovedl. První poločas byl doslova katastrofický. Dnes už bylo vidět, že některým hráčům docházejí baterky, jsme rádi, že už je konec,“ dodal.

„Trenérovi bych chtěl strašně poděkovat za to, co pro nás udělal, myslím si, že on dlouho bez práce nebude. Strašně jsme si ho vážili, máme ho rádi, ať už pan Mucha, Pepa Hanzálek nebo pan Kučera, jsou to prostě úžasní lidi,“ řekl dojatě šestadvacetiletý útočník.

Klobása o odchodu trenéra dopředu nevěděl. „Ono se to proslýchalo, až to napsala FC Vysočina, tak to bylo jasné. Takže pro nás smutná zpráva už před zápasem,“ uvedl 17golový bývalý mládežnický reprezentant.

Trenér Kučera se rozloučil porážkou. „Vítěznou rozlučku chtěl každý. Minule jsme vyhráli 3:2, teď zase prohráli 2:3, to jsou takové dny otevřených dveří v těch obranách. Byl tam špatný důraz, byli jsme zpomalení,“ navázal trenér na svého svěřence.

Po povedeném podzimu je páté místo málo. „Páté místo je pro mě neúspěch. Něco se povedlo něco zase ne. Povedla se spíš ta prvním půlka, zaspali jsme na přestupovém trhu při hledání stoperech, při skloubení týmu, a to nás stálo lepší umístění,“ vyjádřil zklamání bývalý obránce.

„Ze srdce Jihlavě přeji, aby se stabilizovala ekonomicky i hráčsky. Ne aby jen hráči odcházeli. Budu na to vzpomínat velice v dobrém,“ zakončil Kučera, který se nebrání ani zahraničnímu angažmá.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.