Jarošík se odděluje od Holoubka a přebírá Ústí: Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu

Jarošík se odděluje od Holoubka a přebírá Ústí: Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu

Celek FK Ústí nad Labem, jemuž patří ve FNL sedmá pozice, už našel nástupce trenéra Aleše Křečka, s tím, že vsadil na dvaačtyřicetiletého ústeckého rodáka Jiřího Jarošíka.

Ten trenérsky začínal u juniorky Sparty, s tím, že se později s Davidem Holoubkem podíval v asistentské roli do Slovanu Liberec i Ružomberku.

Arma bude jeho první štací v roli hlavního kouče, s tím, že se na nové adrese upsal na jeden soutěžní ročník s opcí na další víceletou spolupráci...

"Jsem velmi rád, že se nám po intenzivních, ale konstruktivních jednáních podařilo vše domluvit a že můžeme fanouškům i veřejnosti představit Jiřího Jarošíka jako nového trenéra Army. Věřím, že to pro Armu bude pozitivní impulz. Do klubu se vrací slavný a úspěšný ústecký rodák, který je na začátku své samostatné profesionální trenérské kariéry, a je skvělé, že svou první šanci dostává právě ve svém mateřském klubu. Přejme mu všichni, aby se mu v Armě dařilo. Osobně se moc těším na naši spolupráci," uvedl na webu fkusti.cz sportovní manažer Petr Heidenreich.

Bývalý hráč Chelsea, Celtiku, Alavésu, Birminghamu, Zaragozy či CSKA Moskva si mužstvo převezme do svých rukou 27. července na startu letní přípravy.

“Jednání s klubem bylo korektní a mám radost, že jsme se dohodli a že se můžu vrátit do Ústí. Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu. Můj hlavní úkol je ale vybudovat konkurenční mužstvo v úzké spolupráci s ústeckou mládeží. Takto jsme na tom s vedením klubu domluveni a mně to vyhovuje. Pracovat s mladými hráči mě baví a moc se na to těším. Věřím, že uspějeme,” doplnil majitel devíti mistrovských titulů ze čtyř různých zemí.

Společně s ním přicházejí do Army i dva noví členové realizačního týmu, jimiž jsou Patrik Kolář a Panajotis Kucalas, který bude mít na starost kondiční stránku.

Ústí nad Labem? Bassey nemusí pokračovat kvůli výkonnosti, o Dramého je zájem jinde...