Zidane ještě mistrovský titul neslaví. Jakou pozici v týmu mají Hazard a Bale?

Zidane ještě mistrovský titul neslaví. Jakou pozici v týmu mají Hazard a Bale?

Real Madrid je blízko dalšímu ligovému titulu, celkově už čtyřiatřicátého. V tomto ohledu je Bílý balet ve Španělsku vůbec nejúspěšnějším klubem. Naposledy se Los Blancos podařilo získat mistrovský titul v roce 2017, předešlé dva ročníky ovládla katalánská Barcelona.

I tehdy byl trenérem Realu Zinedine Zidane a celá sezóna byla drama až do posledního kola, kdy Real porazil Malagu a uhájil si tak náskok v tabulce a získal tím pádem ligový titul. Letos se to může Bílému baletu povést už o jeden zápas dříve. Real má na druhou Barcu náskok čtyři body a do konce La Ligy zbývají dvě kola, během kterých Madridští vyzvou Villarreal a Leganes.

Matematicky řečeno - Realu stačí získat dva body - jednou vyhrát a nebo dvakrát remizovat. To navíc za předpokladu, že Barcelona obě utkání vyhraje. Pokud Katalánci ztratí, Real nepotřebuje bodovat už vůbec, všechny zápasy se ale hrají ve stejný čas, Zidane a jeho svěřenci tak musí spoléhat pouze sami na sebe. 

Už i v Barceloně se asi smířili s tím, že letos bude slavit Real. Bylo by velkým překvapením, kdyby Bílý balet ony dva body nezískal. To ví i Zidane, přesto nechce své soupeře podceňovat. "Vyhráli jsme devět zápasů v řadě, předváděli jsme skvělé výkony a nemůžeme chtít nic lepšího. Ale ještě dva nám chybí a zatím jsme nic nevyhráli, takže zatím není co oslavovat," říká šéf lavičky Realu Madrid.

"Titul máme samozřejmě v hlavě a chceme ho vyhrát. Jsme blízko, ale zatím jsme našeho cíle nedosáhli," konstatuje Zidane. Předposlední kolo La Ligy se odehraje ve čtvrtek ve 21:00, Real doma na stadionu Alfreda di Stefana (neboť hlavní stadion Santiaga Bernabeua je momentálně rekonstruován) přivítá ambiciózní Villarreal, který bojuje o účast v Evropské lize. Případný titul ale bude muset oslavit bez fanoušků.

ZZ promluvil ale i k individualitám. "Všichni hráči odevzdávají na hřišti své maximum, takže jsem šťastný," prozradil někdejší držitel Zlatého míče. Okomentoval ale i výkony Edena Hazarda a Garetha Balea. První jmenovaný toho letos moc neodehrál kvůli zranění, Balova forma je naopak čím dál horší a média píší, že z Madridu odejde.

"Hazard je skvělý hráč. Sestavu vybírám podle zdravotního stavu a není-li hráč na 100% fit, nemohu jej postavit. Jsem si jistý, že ve zbývajících dvou zápasech nastoupí. Sám se na hřiště moc těší," řekl Zidane o reprezentantovi Belgie. U Bala byl ale opatrnější: "Všichni chceme vyhrát La Ligu, samozřejmě i on, více k tomu neřeknu," napověděl trenér Realu tomu, že Bale nejspíš v létě Bílý balet opustí...

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.