Sivok přiznal kontakt se Spartou, ještě ho ale lákají stáže v Juventusu a Dortmundu...

Sivok přiznal kontakt se Spartou, ještě ho ale lákají stáže v Juventusu a Dortmundu...

Šestatřicetiletý internacionál Tomáš Sivok ukončil kariéry s bilancí trojnásobného vítěze české ligy a čtyřnásobného držitele domácího poháru, s tím, že tři trofeje si připsal také v turecké nejvyšší soutěži.

Protože si zahrál také Ligu mistrů, Evropskou ligu a v národním mužstvu odehrál 70 mezinárodních klání, které rozmístil do tří účastí na Euru, téměř dvacetiletou profesní anabázi lze považovat za úspěšnou.

"Je to hezké. Ale mrzí mě, že jsem toho neodehrál víc v nároďáku. Stovku startů jsem mohl udělat. Nedokážu říct, čeho si vážím nejvíc. Vždy jsem šel postupně, krok po kroku. Z velké části jsem si splnil, co jsem v životě chtěl dokázat. Celou kariéru mě brzdila zranění. Jsem spokojený z 80 procent. Těch dacet procent jsou hlavně zranění. Vždy, když jsem se dostával nahoru, tak přišel vážný úraz. Ale pokaždé jsem se z toho dokázal dostat a posílilo mě to, i když mě už všichni odepisovali," uvedl v interview pro idnes.cz stoper, jenž nastoupil ke svému poslednímu klání v barvách Dynama, v jehož trikotu svou pouť svého času odstartoval.

Byl někdy blízko angažmá k tomu, aby hrál za skutečně špičkový evropský klub? "Když jsem odcházel ze Sparty, tak se řešil možný přesun do AC Milán, Interu Milán nebo Juventusu Turín. V roce 2012 jsme se dostali do čtvrtfinále mistrovství Evropy a já pak jako volný hráč tajně odjel do Fulhamu, kde jsem neprošel zdravotními testy. V tu chvíli jsem řešil asi 15 konkrétních nabídek – Sevilla, Everton, Southampton nebo Spartak Moskva. Nakonec jsem se tehdy vrátil do Besiktase," připomněl někdejší zadák Maccabi Petah Tikva, Bursasporu či Udinese Calcio.

A co bude dělat od letošního léta? Nabídky se najdou již nyní a není jich málo. Pozvolna už se začíná řešit také Sparta, i když jde zatím jen o oťukávání a jednu roli již přijal. "Oslovily mě kluby první i druhé ligy. Jako hráče i manažera. Se Spartou v kontaktu jsme, ale zatím to není nic konkrétního. Dostal jsem nabídku, abych byl patronem reprezentace do 19 let, což jsem přijal. A v následujícím půlroce mě lákají stáže v zahraničí – za Pavlem Nedvědem do Juventusu, do Německa do Dortmundu za mým bývalým asistentem Edinem Terzičem i do jiných, menších klubů. Abych nabral nové manažerské zkušenosti," uzavřel na idnes.cz rodák z Pelhřimova, jenž si během svých dní v Süper Lig vysloužil přezdívku "zlatá hlava".

 

Polák mává Prostějovu a říká: Nevím, jestli mám náladu na nižší fotbal, i když nabídky z brněnských klubů jsou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.