Dobrá zpráva pro Zbrojovku a Duklu! Celá Karviná je negativní a dohrání sezóny nic nebrání

Dobrá zpráva pro Zbrojovku a Duklu! Celá Karviná je negativní a dohrání sezóny nic nebrání

Karviná je momentálně nejrizikovější oblast ohledně koronaviru a místní krize se promítla i do fotbalu, neboť byli na Covid-19 testováni původně čtyři, poté ještě další čtvrtý, fotbalisté prvoligového celku MFK Karviná.

Byla tak přerušena Fortuna liga, tedy pouze skupina o záchranu, kde zbývají dohrát dvě ligová kola a samozřejmě baráž. Skupina o titul i o Evropu už je za námi a zajímá nás už jen to, v jakém složení se odehraje příští sezóna Fortuna ligy.

To se dozvíme v příštích týdnech, jasno má být nejpozději 1. srpna, kdy se má odehrát odveta baráže. O dohrání sezóny byl kvůli krizi v Karviné pochyb, vzhledem k negativním testům ale nic nebrání tomu, aby byla liga dokončena sportovním způsobem. Ligové grémium se však sejde až v pátek a až poté bude jasno se vším všudy.

Do první ligy by se totiž rády vrátily Zbrojovka Brno a Dukla Praha, které momentálně čekají na svého barážového soupeře. Brno vyzve předposlední tým Fortuna ligy po zbývajících dvou zápasech, Dukla pak čtrnáctý. Poslední tým sestoupí přímo, jistou účast v příští sezóně první ligy pak má vítěz FNL - Pardubice.

Vše se tak podle všeho dohraje standardně a baráž proběhne. Záleží už pouze na tom, kdo skončí na jakém místě. Karty mezi sebou si mají rozdat právě Karviná, Opava a Příbram. Jeden z nich sestoupí přímo, zbylé dva celky z nich pak budou muset ligovou příslušnost uhájit v baráži s Brnem, respektive s pražskou Duklou.