Jihlava může přijít o nejlepšího střelce druhé ligy, Svědík ho láká do Uherského Hradiště

Jihlava může přijít o nejlepšího střelce druhé ligy, Svědík ho láká do Uherského Hradiště

Slovácko už si sice náhradu za svého nejlepšího střelce Tomáše Zajíce pořídilo (stal se jí skoro dvoumetrový forvard z Curacaa Rigino Cicilia, jenž dorazil z FC Eindhoven), ovšem na trhu pátrá kvůli posílení ofenzivy i dál...

Hlavní kouč Martin Svědík zdůraznil, že útočná řada bude v letním přestupovém okně priorita a v té souvislosti by mohl přijít do Uherského Hradiště i nejlepší střelec nedávno skončené druhé ligy Stanislav Klobása.

Jihlavský snajpr se nakonec v rámci svých pětadvaceti vystoupení zastavil na 17 přesných zásazích, díky čemuž odrazil nápor dalších střelců typu Matějky (16) či Hlavatého (14).

Šestadvacetiletý exreprezentant do jednadvaceti let, jenž si kromě Mladé Boleslavi zahrál i za Vlašim či Varnsdorf, se stal čtvrtým fotbalistou, jemuž se v barvách Vysočiny podařilo dosáhnout na druholigovou korunu krále střelců. Předtím toho dosáhli Stanislav Tecl, Petr Faldyna a Tomáš Kaplan.

"Samozřejmě mne moc těší, že jsem se v čele tabulky střelců udržel. Celá rodina mi to hodně přála a představuje to malou náplast na nevydařené jaro. Asi to více ocením až po čase," pronesl vítěz domácího poháru z roku 2016, jenž na jihlavské půdě nosí číslo 31.

Slovácko, které zaměstnává Milana Petrželu i Michala Kadlece, by rádo vyrazilo i na zahraniční soustředění na pomezí Rakouska a Slovinska, na kterém už by rádo mělo i Klobásu. První přípravný duel léta je na programu ve středu proti druholigovému nováčkovi z Blanska.

Hledal jsem nový impulz. A Jablonec jednal hrozně rychle, říká Robert Hrubý o přestupu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.