Snad budeme brzy zachránění a já si tady budu moct užívat více let, hlásí z Londýna Souček

Snad budeme brzy zachránění a já si tady budu moct užívat více let, hlásí z Londýna Souček

Jen 771 odehraných minut v Premier League stačilo pětadvacetiletému středopolaři Tomáši Součkovi k tomu, aby ho fanoušci na ostrovech přirovnávali k Marouane Fellainimu či Patricku Vieirovi.

Ten, o němž jeho bývalý šéf Jindřich Trpišovský tvrdí, že by mohl být do roka a půl součástí velkoklubu, je v současné době ve West Hamu velmi vytížen.

Od restartu anglické ligy odehrál ve všech šesti zápasech plný počet minut a žádné volno mu nebylo dopřáno ani v posledním týdnu, kdy šel londýnský celek během sedmi dnů do tří duelů.

Exslávistický kapitán si však nabitý program užívá. "Mně to nevadilo. Je skvělé, když takto hrajete každé tři dny, protože nemáte tolik tréninků," mnul si ruce bývalý hráč Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec, jehož slova nabídl portál ceskatelevize.cz.

Pakliže se West Ham udrží v nejvyšší soutěži, na ostře sledované anglické půdě zůstane i on. Během posledních měsíců už se v britské metropoli zabydlel, zlepšil si angličtinu a momentálně mu v Londýně nic nechybí...

"Premier League mě hodně baví, jelikož máte možnost hrát proti tolika velkým týmům. Skvělé jsou i tréninky a parta. Doufám, že brzy budeme zachránění a já si tady budu moct užívat více let," pokračoval v rozhovoru pro ČT Sport svěřenec skotského manažera Davida Moyese.

V pátek 17. 7. jdou šestnáctí Kladiváři na sedmnáctý Watford, který má stejně bodů jako oni a na kontě má dva triumfy v řadě. Kdyby "česká chobotnice" nefigurovala mezi jedenácti vyvolenými, bylo by to velké překvapení...

V Anglii není možné, aby tam šel brankář, který nemá nad 190 cm, říká Kouba. Kteří světoví gólmani ho baví?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.