Trenér Pardubic: Jsme dobrá adresa, chceme mladé dravé hráče a věřím, že k nám půjdou rádi

Trenér Pardubic: Jsme dobrá adresa, chceme mladé dravé hráče a věřím, že k nám půjdou rádi

Je pardubický tým, kterému se podařilo ovládnout letošní ročník FNL i bez zářivých tváří v kádru, připraven na elitní soutěž?

"Většina mužstva podle mě ano. Nemyslím, že bychom měli být horší jak mančafty od devátého místa dolů. Ale samozřejmě bychom kádr ještě chtěli zkvalitnit," pronesl na webu fkpardubice.cz hlavní kouč Jiří Krejčí.

Ve městě dostihů a perníku byla řada hráčů pouze na hostování. Nemá kouč obavy, jak to s jejich působením ve východních Čechách bude v nadcházejících týdnech?

"Nemyslím si, že bychom měli mít nějaké obavy, jsme dobrá adresa. Kluci, co to táhli, jsou mladí, jejich mateřské a nyní konkurenční týmy nám je tu nechají. Byly by samy proti sobě, kdyby nám je braly. To je můj názor. Ale máme v hledáčku i jiné. Chceme mladé dravé fotbalisty, věřím, že k nám půjdou rádi," pokračoval na oficiálních stránkách druholigového vítěze šéf lavičky.

Nová sezona Fortuna:ligy vypukne již dvaadvacátý srpnový den. Na jakého soupeře či stadion se nejvíce těší? "Slavia má krásný stadion, Sparta taky, Bohemka… Jestli tady budu, tak se těším na všechny zápasy," doplnil Krejčí.

Podobně hovořil i kapitán jeho souboru Jan Jeřábek, jehož čeká debut na nejvyšší úrovni až v šestatřiceti letech. "Samozřejmě se těším na ty top zápasy, ale nejvíc asi na Slavii v Edenu. Od malička jí fandím stejně jako celá rodina. Měl jsem i plakáty, v dětství taky malý slávistický dres. Nevím, jestli jsem měl vyloženě nějaký idol, ale líbili se mi třeba Šmicer a Berger. Zápasy proti Slavii budou každopádně pro mě úplně nejvíc," zaznělo z úst lídra pardubické kabiny, jehož slova publikoval portál sport.cz.

Jedinou výraznější komplikací pro nováčka se zdá být skutečnost, že stadion Pod Vinicí nevyhovuje prvoligovým podmínkám a Pardubice tak budou muset hrát jinde... "To je jediná věc, která mě trochu mrzí. Že jsme pro lidi ligu vykopali a budou muset za námi v příští sezoně jezdit do Boleslavi. Bohužel se stadionem je to tady tak, jak je. Rekonstrukci Letního nějak odklepli, ale já tomu budu věřit až v momentě, kdy se bude fakt něco dít a začne se stavět," uzavřel záložník, jenž je součástí pardubické družiny již čtrnáct let v kuse a zažil s ní i nižší soutěže.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.