Arsenal šokoval Liverpool, Tottenham ještě živí naději na Ligu mistrů

Liverpool nezvládl ani duel na Arsenalu a v Premier League 100 bodů nezíská. Chelsea zůstane dvě kola před koncem soutěže na třetí pozici, teoretickou naději na Ligu mistrů živí i Tottenham.

Chelsea zůstává třetí a na této pozici zcela jistě zůstane i po 36. kole. Domácí duel se sestupujícím Norwichem rozhodla jediná akce ze závěru první půle. Po centru Pulišiče skóroval Giroud a Blues díky jeho hlavičce nezaváhali. V utkání měli obrovskou převahu, hosté nevyslali jediný pokus mezi tři tyče, perfektně si ale za hosty vedl gólman Tim Krul.

To Wolverhampton si cestu do Ligy mistrů zkomplikoval. Po parádním voleji Jiméneze se zdálo, že Burnley zůstane bez bodu. V samotném závěru ale nejprve Wood spálil stoprocentní příležitost, aby o dvě minuty poté z penalty ranou do šibenice srovnal na konečných 1:1.

Teoretickou naději na Ligu mistrů má nadále Tottenham, v Newcastlu zvítězil 1:3 i díky dvěma brankám Harryho Kanea, který tak u Kohoutů načal svou třetí stovku.

Londýnský celek nicméně musí spoléhat na to, že Manchester United a Leicester nebudou příliš bojovat. A to pravděpodobné není. Zisk druhé pozice oslavil Manchester City výhrou nad Bournemouthem.

Hvězdou utkání se stal David Silva, který zanedlouho City opustí. V 6. minutě otevřel skóre parádním přímým kopem pod břevno, šest minut před koncem první půle poté nahrál Jesusovi, který po skvělé individuální akci zvýšil na 2:0.

Bournemouth nicméně nehrál vůbec špatně, vytvořil si několik zajímavých šancí a v závěru se dočkal snížení. Po kolmici Wilsona neomylně zavěsil střídající Brooks, na vyrovnání už ale hosté neměli čas.

Senzací poté skončil duel mezi Arsenalem a Liverpoolem. Reds potvrdili, že po zisku mistrovského titulu hrají tak trochu bez emocí a ideálního nasazení.

Na Emirates Stadium si vytvořili obrovskou převahu. 69 procent držení míče, 13 rohových kopů, 24 střel, z nichž osm letělo mezi tři tyče. Arsenalu ale stačily k výhře dvě přesně mířené střely.

Po dvaceti minutách šel přitom do vedení favorit. Firmino na levé straně objevil Robertsona a ten parádní přihrávkou vybídl ke skórování Maného. O dvě minuty poté něco podobného provedl na opačné straně Alexander-Arnold, van Dijk ale hiavičkou neskóroval.

Za osm minut následně vyrobil obrovskou hrubku a domácí srovnali. Stoprocentní gólovkou nepohrdl Lacazette. Ve 44. minutě vyrobil další hrubici Alisson, Lacazette našel Nelsona a ten skóroval poprvé v letošní ligové sezóně.

Liverpool ve druhé půli naprosto dominoval, jednu příležitost za druhou měli především Mané se Salahem. Martínez ale předvedl několik perfektních zákroků a Reds tak ani letos nedosáhnou na 100 bodů. V Londýně padli 2:1.