Našich fanoušků je mi líto, nemají takové zázemí, jaké by si zasloužili, posteskl si Frťala

Našich fanoušků je mi líto, nemají takové zázemí, jaké by si zasloužili, posteskl si Frťala

Kdyby se složila minitabulka prvních šesti týmů druhé ligy, čtvrtý Hradec Králové, který skončil těsně před barážovou pozicí, by byl první a na nejlepší mužstva tedy evidentně umí.

Ve vzájemných zápasech jsme na tom nejlíp. Je to k zamyšlení, musíme si to analyzovat. Měli bychom se z toho poučit a věřit, že to v příští sezoně zopakujeme," uvedl na webu fchk.cz kouč Votroků Zdenko Frťala.

I když se na konci jara množily spekulace o jeho možném odchodu do Teplic, nakonec zůstává Pod lízátky. "Nezastírám, že nějaké oťukávačky byly, ale všude, kde jsem byl, jsem otevřeně říkal, že nebudu dělat nic za zády vedení. Kdokoli by mě oslovil, musel by nejdřív jednat s mými nadřízenými. Jsem domluvený na tříleté práci a nemám nejmenší důvod někam odcházet. Náš úkol v Hradci ještě není u konce, další sezona by měla být vrcholem. To, že je o mě zájem, je i výsledkem práce týmu. Kdyby hráči nepředváděli dobré výkony, zájem by o mě nebyl," objasnil na stránkách fchk.cz někdejší kormidelník Varnsdorfu, Jablonce či Podbrezové.

Jak ovlivňuje jeho práci chybějící adekvátní stadion, o jehož přestavbě už se mluví několik let, leč stále bez větších skutků? "Musím říct, že když jsem přicházel, měl jsem schůzku se sportovním vedením a s představiteli města. Byli jsme ubezpečováni, že rozpočet na stavbu stadionu je. O to větší chuť jsem měl do práce, protože jsem měl představu, že se stadion začne stavět. Jsou věci, které neovlivním – prioritně se musím zajímat o výkony a výsledky týmu. Na druhou stranu je pravda, že pokud máte podporu fanoušků, máte dvanáctého hráče. Ten nám doma chyběl. Když vidím atmosféru na jiných, byť malých stadionkách, kde je pět set věrných fanoušků... Líšeň, Prostějov, Pardubice, tam to hráče ještě víc motivuje. Pak je tristní, když hrajeme domácí utkání a mně jako trenérovi je našich fanoušků líto. Nemají takové zázemí, jaké by si zasloužili," pokračoval šéf Ottmara, Frýdka, Vlkanovy, Rady či Firbachera.

Frťala má před sebou třetí sezonu u týmu. Jak a kam by chtěl mužstvo ještě posunout? "Víme, že máme problémy s ofenzivou na krajích. Potřebujeme do hry dostat víc agresivních náběhů, přímočarosti, sprintů. Takhle se prezentovalo Brno, Pardubice... Měly to založené na jednoduchosti. Nejsme Barcelona, abychom někoho celý zápas přehrávali. Jediný, kdo se tomu ve druhé lize blížil, byla Dukla. Ta ale má taky nastavené nějaké tříleté období, je tam Roman Skuhravý, který tohle drží, a mají pro to vhodné typy hráčů. Ty není jednoduché získat. Věřím, že k nám přijdou ti, pro které jsme se rozhodli, a posunou naši kvalitu i konkurenci o krůček dál," uzavřel na fchk.cz odborník, jenž chce na východě Čech stabilizovat sestavu, aby měl sedm osm postů, které vytvoří pevné jádro, kolem nějž se má všechno motat.

Vůch, Švenger a spol. již ví, kde budou mít v první polovině příští sezony dočasný azyl...