Chelsea má před FA Cupem více odpočinku, není to fér, zuří Solskjaer

Chelsea má před FA Cupem více odpočinku, není to fér, zuří Solskjaer

Pandemie koronaviru poznamenala nejen evropské ligy, ale i poháry. Začínaje Ligou mistrů a Evropskou ligou a národními poháry konče. V Anglii se hrají dokonce dva. Ten "důležitější", a sice FA Cup, vrcholí o víkendu semifinálovými dvojicemi Manchester United - Chelsea a Arsenal - Manchester City.

Dva kluby z Londýna a dva z Manchesteru. Právě tyhle dvě města v pohárech obvykle kralují. Gunners se ve Wembley o finálovou místenku utkají v sobotu s týmem Pepa Guardioly, Manchester United vyzve v neděli právě Chelsea. Právě z těchto čtyř týmů vyjde vítěz FA Cupu, ten druhý pohár EFL Cup byl rozhodnutý ještě před přestávkou kvůli pandemii, Manchester City porazil ve finále Aston Villu a připsal si první trofej letošní sezóny.

Tyto týmy tak samozřejmě o víkendu nemají naplánovaný žádný zápas v Premier league. Jenže podmínky nejsou vyrovnané ani tak. Zatímco Chelsea odehrála své ligové utkání s Norwichem už v úterý, Rudí ďáblové jdou do akce teprve ve čtvrtek. Blues tak mají dva dny navíc k přípravě. A onen "poškozený" tým se samozřejmě ozval...

"Očividně mají o 48 hodin více na odpočinek, regeneraci a přípravu na zápas s námi. Není to fér. Měli jsme před sezónou diskusi o férovém plánováním zápasů a samozřejmě to bylo úplně k ničemu. Musíme se soustředit prvně na zápas s Crystal Palace a až potom na duel s Chelsea, ale oni budou napřed," nechal se slyšet trenér Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer.