Opava čeká na verdikt a její kapitán říká: Ukončeme sezónu, stejně nebude regulérní

Opava čeká na verdikt a její kapitán říká: Ukončeme sezónu, stejně nebude regulérní

Teprve v pátek se rozhodne, zda se sezóna dohraje a popřípadě kolik týmů se bude účastnit příštího ročníku Fortuna ligy. Zatímco většina fanoušků si přeje ročník dohrát, kapitán Opavy Jan Žídek je proti. Má k tomu několik důvodů.

Pro dohrání je zejména Brno a Dukla Praha, které stále mají naději na postup do první ligy. Naopak Opava, Karviná a Příbram je proti, neboť pokud se liga předčasně ukončí, udrží se v nejvyšší soutěži všechny týmy. To ale není to hlavní, proč Žídek nechce dohrávat sezónu. Bere ohled i na sportovní důvody.

„Některé týmy už začínají přípravu na novou sezonu a my budeme někdy za dva týdny teprve končit tento ročník. Po osmi měsících bychom měli týden volna a za další dva týdny už zase začali novou sezonu, kterou to výrazně ovlivní,“ tvrdí kapitán Slezského klubu Opava. „Představa, že budeme mít po sezoně týden pauzu a hned za dva týdny budeme hrát ostrý zápas, je naprosto šílená. Začali jsme loni v červenci a sezona skončí v srpnu. Trvá přes rok, celé je to bláznivé," cituje Žídka idnes.cz.

„Píšu si s klukama z Olomouce, kteří se teď válejí někde na pláži u moře. Ti budou v podstatě začínat přípravu. My to bereme jako zápasy o život a oni to mohou pojmou jako nějaký pouťák,“ naráží navíc kapitán Opavy na to, že polovině týmům ze skupiny o záchranu už na výsledcích nezáleží - Teplice, Zlín i Olomouc jsou totiž definitivně zachráněny.

„Trénujeme více než sedm měsíců v kuse a během toho jsme odehráli jen pár utkání. Je to šílené fyzicky i psychicky. Dohrát to chtějí jen pánové, kteří nikdy nehráli fotbal, či logicky majitelé klubů, jako jsou Brno či Dukla, kterým jde o postup do první ligy,“ tvrdí Žídek a doufá tak, že zítra bude sezóna nesportovní cestou ukončena.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.