Kladrubský pokračuje v kariéře! Ještě jeden taneček si dám, fotbal by mi strašně chyběl, ubezpečil fanoušky

Kladrubský pokračuje v kariéře! Ještě jeden taneček si dám, fotbal by mi strašně chyběl, ubezpečil fanoušky
ROZHOVOR

Tak tohle si jistě přečte rád každý fanoušek Dynama! Jeden z lídrů týmů - čtyřiatřicetiletý patriot Jiří Kladrubský - pokračuje v kariéře. Ba co víc, v rozhovoru pro eFotbal ostřílený zadák připustil, že by pro klub z Českých Budějovic mohl dál pracovat i jeho hvězdný parťák Tomáš Sivok. Vše je prý věcí dalších jednání.

Jak odpočíváte po náročné sezoně, kterou máte za sebou?
Odpočívám s rodinou. Byli jsme týden na Lipně a teď jezdíme s karavanem po Rakousku a Slovinku. Sjížděli jsme Soču na raftech, pak absolvovali jízdu údolím na ziplinech… Hrozně jsme si to užili. A to včetně mé malé dcerky, která se ani trochu nebála. Byla to bomba. Jsem ten typ, co dovolenou tráví rád aktivně, takže fakt super!

Jaký z těch zážitků jste si užil vůbec nejvíce?
Pro mě je nejvíc už jen to, že ty zážitky sdílím se svou rodinou. Když je sezona, je těžké takhle něco podnikat. Ale teď to jde. A i kdybychom byli společně zavření jen někde na chatě, tak já budu ten nejšťastnější člověk na světě. Trávit čas s rodinou je pro mě ta nejdůležitější věc.

Dá se říct, že jste se na tu letošní dovolenou těšil možná nejvíc za poslední léta? Uplynulá sezona totiž musela být z hlediska psychiky dost složitá…
Asi jo, těšil jsem se dost. Navíc jsem do poslední chvíle pořádně nevěděl, kdy ta dovolená vlastně vypukne. O to je to celé ještě spontánnější, což je vždycky nejlepší.

Zvlášť když za sebou máte hodně vydařený ročník. Byť ten závěr úplně nevyšel, i tak to pro Dynamo byla sezona jistě až nad očekávání.
Jsem za to moc rád. Pamatuji si, jak mi Horyna (trenér David Horejš) před sezonou povídal, že by chtěl hrát o poháry. Já si v duchu říkal, že by to bylo super, ale že Budějovice přece hrály vždycky spíš o záchranu. Postupně jsme ale i my hráči začínali věřit, že by to tentokrát mohlo být jiné. Ty poslední dva kroky nám bohužel chyběly, i tak jsem ale hrozně rád, že jsme prožili takovou sezonu. A že jsem toho mohl být součástí.

Na konci ročníku jste měli i dost smůly. Zranil se brankář Jaroslav Drobný, zdravotní problémy měl i Tomáš Sivok…
Jasně, ale i tak to byla skvělá sezona. Udělali jsme fantastickou sérii bez porážky, možná vůbec nejdelší v prvoligové historii Dynama. V kabině se navíc sešla skvělá parta, která táhla za jeden provaz. To bylo to hlavní. Skvělou atmosféru jsme si přenesli už z druhé ligy, příchody Drobase se Sivim to pak ještě nakoply. Začátek sice nebyl dobrý, ale pak si to sedlo a stoupali jsme tabulkou. Navíc na rovinu řeknu, že i když jsem třeba vypadl ze sestavy, tak jsem nebyl vůbec nasranej. Naopak jsem byl hrozně rád, že se v tabulce posouváme pořád vpřed. A myslím, že takhle nastavené to měli všichni kluci z týmu. Nikdo neřešil, že by chtěl hrát na úkor druhého. Týmový úspěch byl pro všechny nejvíc.

Zajímavá sezona to byla i pro vás osobně. Během podzimu jste se přesunul na lavičku náhradníků, ale během jara jste se na hřiště vrátil a v závěru ročníku byl opět klíčovým mužem sestavy!
Prostě nahoru a dolů (směje se). Po postupu do první ligy jsem si fotbal hrozně užíval, ale pak přišly problémy s kolenem, které byly vážnějšího rázu, než jsem si myslel. Vyřešili jsme to operací. Potom jsem trpělivě čekal na svou šanci a musím říct, že mi paradoxně pomohla ta koronavirová pauza. Během ní jsem se v klidu doléčil a nakonec stihl ještě víc zápasů, než jsem asi sám čekal.

Teď to nejdůležitější. Tomáš Sivok ukončil kariéru, Jaroslav Drobný to zvažuje. Jak jste se rozhodl vy? Budete pokračovat?
Rozhodl jsem se, že jo. Byl jsem hodně na vážkách, ale fotbal by mi prostě strašně chyběl. Mluvil jsem o tom s hodně lidmi. S tátou, Horynou, Sivim i Martinem Vozábalem… Vyslechl jsem si jejich názory a o dovolené si všechno nechal projít hlavou. Kdybych na to už neměl, myslím, že to poznám a v klidu skončím. Ta doba ale zatím nenastala. Ještě jeden taneček si dám (usmívá se).

To je skvělá zpráva pro všechny fanoušky Dynama! Jak se na to ale tvářili u vás doma?
Manželka mi sama říkala, ať ještě pokračuju. Že ví, že by mi to zkrátka hrozně chybělo. Přitom jsme byli dohodnutí tak, že letos skončím. Máme ročního syna, tak jsem měl v plánu jít na mateřskou, aby má žena mohla rozjet svou kariéru. Je to oční lékařka a zatím se vždy obětovala ona pro mě. Navíc mě už toho ve fotbale moc nečeká, zatímco ona má v práci ještě všechno před sebou. I tak pro mě ale znovu byla tím hnacím motorem, abych ještě hrál.

Jste vděčný, že máte doma až takovou podporu?
Já si toho strašně vážím. S manželkou jsme spolu už 14 let a víme o sobě úplně všechno. Máme dvě děti a já vím, že má žena za mnou stojí, ať se děje cokoliv. Jsem hrozně rád, že ji mám. I má dcerka mi říkala, abych ještě nekončil, že by mě ještě chtěla vidět na trávníku.

Nadšený musel být z vašeho rozhodnutí i trenér Horejš, mám pravdu?
Jasně, tomu jsem to říkal mezi prvními. Myslím, že byl rád. Něco jsme spolu prožili a dobře se známe. Těší mě, že má o mě dál zájem. Vím, že ta příští sezona pro mě bude ještě těžší než ta poslední, ale já udělám vše, abych ji se ctí zvládl.

Tomáše Sivoka už k tomu asi nepřemluvíte…
Ale já to zkoušel! Bohužel už poslední měsíc bylo vidět, že to koleno nemá vůbec dobrý. Já jsem strašně rád, že jsem si s ním stihl ještě zahrát. Je to fantastický kluk a byl bych šťastný, kdyby v Dynamu pokračoval, byť aspoň v jiné roli.

Máte náznaky, že by se v tomto směru mohlo něco rýsovat?
Já jen vím, že Tomáš není nijak zatrpklý z toho, že nevyšly jeho plány na odkup klubu. Co vím, tak proběhne schůzka mezi ním a budoucím majitelem Dynama. Jestli se dohodnou či ne, už bude pouze na nich. Bylo by ale fakt skvělý, kdyby člověk jako Sivi pracoval dál pro Dynamo.

A co Jaroslav Drobný? Tušíte, jak to bude s ním?
Byl bych hrozně rád, kdyby ještě pokračoval. Zatím jsem s ním o tom ale nemluvil. Musím doufat, že ho uvidím na startu letní přípravy a že za nás bude chytat dál.

Sáhne po nich Sparta? Tohle je jedenáctka hráčů bažících po návratu na Letnou!

Sivok přiznal kontakt se Spartou, ještě ho ale lákají stáže v Juventusu a Dortmundu...