Tetour, Houska, Urblík ani Janošek by na ostravské Bazaly dorazit neměli...

Tetour, Houska, Urblík ani Janošek by na ostravské Bazaly dorazit neměli...

Baník Ostrava, který uvolnil Roberta Hrubého do Jablonce, projevil zájem o dvaadvacetiletého středopolaře Dominika Janoška, jenž patří Viktorii, ale poslední měsíce byl zapůjčen v Mladé Boleslavi.

Zatímco v Plzni si perspektivní mladík během podzimu připsal jen 254 odehraných minut, ve městě automobilů naskočil na jaře v základní sestavě hned čtrnáctkrát a vytížení 1063 minut už bylo slušné.

Na Bazalech si ho vysnil Luboš Kozel, jenž ho zná z mládežnických reprezentací. Jak však zaznělo v Deníku Sport, svěřenec Karla Krejčího z kádru Lvíčat by měl i nadále pokračovat pod koučem Weberem v Boleslavi a minimálně podzim by měl ještě strávit tam, kde je a to i přesto, že bude jeho klub bez pohárové účasti.

Slezský obr, který ve Fortuna:lize obsadil konečné šesté místo, tak musí hledat vhodnou posilu do záložní řady dále. Tím spíš, že by ho zatím neměli posílit ani další vytipovaní jedinci Jozef Urblík, Daniel Tetour a David Houska, kteří byli s ostravskou značkou mediálně spojováni.

Třiadvacetiletý Slovák Jozef Urblík byl svého času v Jihlavě a již nějakou dobu je součástí maďarského Puskáse, kde pracuje pod exlibereckým koučem Zsoltem Hornyákem.

Šestadvacetiletý středopolař Daniel Tetour je odchovancem Dukly, v jejímž áčku má za sebou pět prvoligových a jednu druholigovou sezonu. Julisku může opustit, pakliže by se dejvickému týmu nepodařila baráž o ligu.

O rok starší záložník David Houska má mít společně s kolegou Šimonem Faltou od vedení Sigmy zelenou k odchodu, jenže údajně by rád do zahraničí.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.