První liga se rozšiřuje na 18 týmů, ve druhé jich bude jen čtrnáct. Mezi elitu jde Brno, Dukla stále čeká...

První liga se rozšiřuje na 18 týmů, ve druhé jich bude jen čtrnáct. Mezi elitu jde Brno, Dukla stále čeká...

Ligové grémium, jehož součástí jsou zástupci 32 klubů první a druhé ligy, třetí červencový pátek konečně rozlousklo situaci ohledně příští sezony 2020/2021.

Baráž o účast ve Fortuna:lize se zrušila, s tím, že od srpnového startu soutěžních bojů (22. 8.) bude figurovat v elitní soutěži 18 a ve druhé nejvyšší soutěži 14 týnů.

Ruší se nadstavba, jež má za sebou dvě sezony. "S osmnácti účastníky by to bylo termínově neproveditelné," vzkázal šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Ohledně dohrání stále neukončené nadstavby jsou na stole dvě varianty...

Pakliže se skupina o záchranu dohraje, tým na poslední příčce sestoupí a z FNL povýší o patro výše i druhý a třetí celek tabulky, čili Zbrojovka Brno i Dukla.

"Rozhodne se na hřišti, což je správně. Máme před sebou dva klíčové zápasy, které musíme zvládnout. Uděláme všechno pro to, abychom se v nejvyšší soutěži udrželi," nechal se slyšet opavský ředitel Jaroslav Rovňan.

Kdyby se skupina o udržení nedohrála, sestupovat nebude nikdo a společně s jistým nováčkem z Pardubic by šlo do první ligy pouze Brno.

"Jsme šťastní. Naše práce nepřišla vniveč a po nesmírně náročné a komplikované sezóně můžeme říci, že je hlavní cíl splněn a pro příští sezónu bude Brno prvoligové. V tuto chvíli intenzivně řešíme detaily přípravy, kterou zahájíme na přelomu července a srpna," zaznělo z úst spokojeného brněnského kouče Miloslava Machálka. 

Současná situace se pak dotkne i dalšího ročníku, co by měl vypuknout v létě 2021, v němž sestoupí z Fortuna:ligy hned tři značky, zatímco z druhé ligy půjde nahoru pouze jedno mužstvo.

Karviná je čistá aneb Pojďme se nebát, jinak se nedohraje žádná soutěž! Zvlášť, když se tu epidemiologové veřejně přou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.