Stoletá značka Vítkovic má finanční potíže a padá hned o dvě soutěže níž až do divize...

Stoletá značka Vítkovic má finanční potíže a padá hned o dvě soutěže níž až do divize...

V současnosti již bývalý druholigový celek MFK Vítkovice, který se s ročníkem 2019/2020 rozloučil venkovní porážkou na půdě Chrudimi, nebude hrát po sestupu ani třetí nejvyšší soutěž MSFL.

Tým se kvůli špatné ekonomické situaci přihlásil ještě o patro níže do divize a spadl tak o dvě výkonnostní třídy níže.

"Vítkovický fotbal se dlouhodobě zmítá v problémech, ať už komunikačních, vztahových, ale zejména ve finančních. Dneska jsme svépomocí i za pomocí partnerů již zaplatily větší část dluhů a nadále pokračujeme v ozdravování a stabilizaci klubu," uvedl šestnáctý tým FNL, který nasbíral ve třiceti kolech pouhých 17 bodů.

Protože hrozil áčku úplný zánik, divize se zdá být dobrým krokem. "Po důkladném zhodnocení aktuální situace, kdy hrozilo, že A-tým nebude vůbec, tak můžeme s jistotou potvrdit, že náš A-tým bude a v příští sezoně bude hrát divizi F. Toto ne jednoduché rozhodnutí bylo nutné udělat i z důvodu finanční stabilizace klubu," doplnilo vítkovické vedení.

Klub se se zkusí postavit na nohy zapracováním odchovanců a cílem bude návrat do druhé nejvyšší soutěže. "Vše proto, že značka MFK Vítkovice jednoznačně patří do profesionálních soutěží. Nadále pracujeme na tom, aby stoletá značka Vítkovic měla opět ten lesk, který mít má, a hlavně, aby stála na pevných základech zdravé finanční situace a atmosféry v klubu. Věříme, že také Ostrava se rozhodne pro podporu klubu, jelikož bez ní se do budoucna stěží naši hráči obejdou," vzkázali představitelé mužstva, které vedl kouč Jaroslav Netolička.

V jarním kádru MFK figurovali např. Buček, Květonm, Ožvolda, Chvěja, Kania, Bolf, Buchvaldek, Macej či Helebrand. Vzhledem k opuštění profi světa nepochybně dozná soubor celé řady změn.

Tetour, Houska, Urblík ani Janošek by na ostravské Bazaly dorazit neměli...