Slavia dýchá světovou kvalitou, pochvaluje si Karafiát a cílí na vrcholnou evropskou scénu

Slavia dýchá světovou kvalitou, pochvaluje si Karafiát a cílí na vrcholnou evropskou scénu

Trenér Jindřich Trpišovský si do Slavie přivádí novou defenzivní akvizici, kterou vedl už dvakrát v minulosti. Pouze u jiných klubů.

Novým členem sešívané sestavy se po vypršení aktivní smlouvy v Liberci stává defenzivní univerzál Ondřej Karafiát, jenž se aktuálnímu mistrovi Fortuna:ligy upsal do léta roku 2024.

„Motivaci mám obrovskou, tady v muzeu na mě dýchl světový fotbal, je vidět, že Slavia je velkoklub, a já jen doufám, že budu moct zažít to, co si kluci zažili minulý rok, protože není nic víc na klubové scéně než Liga mistrů. Budu dělat maximum, aby se tyto zážitky zopakovaly,“ pochvaluje si své nová angažmá pětadvacetiletý stoper, jehož ambice pochopitelně míří do té nejvyšší evropské scény.

„Ondru jsme přivedli, protože je to hráč v optimálním věku s velkým potenciálem, který prošel Jindrovi Trpišovskému pod rukama ve Viktorce Žižkov a následně i Liberci, takže zná jeho filozofii a způsob hry,“ vysvětluje prostřednictvím klubového webu člen představenstva a sportovního úseku Jiří Bílek.

„Jsme rádi, že se nám to povedlo dotáhnout právě v tomto období. Přišel proto, aby zvýšil konkurenci na postu stopera, zároveň může hrát i na postu defenzivního záložníka. Přivádíme dalšího charakterního hráče, věříme, že bude přínosem pro náš klub a že se prosadí,“ dodává Bílek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.