Rozhodnutí arbitráže je ostudou fotbalu, zlobil se Mourinho a ukázal na jednu zásadní věc

Rozhodnutí arbitráže je ostudou fotbalu, zlobil se Mourinho a ukázal na jednu zásadní věc

Mezinárodní sportovní arbitráž CAS, která zbavila Manchester City dvouletého zákazu účasti v Evropě, jenž na severoanglický klub uvalila UEFA, je pod ostrou palbou kritiky.

Ačkoliv jsme z řad Citizens a konkrétně i úst manažera Pepa Guardioly mohli slyšet, že rozhodnutí arbitráže pouze odhalila, kdo byl celou dobu nevinný, tak spousta lidí je stále odlišného názoru.

José Mourinho, který kolikrát nemá potíže říkat nahlas, co si myslí, upozornil na jednu zásadní věc: „Proč, když jsou City nevinní, stejně dostali pokutu?“

Celek z modré části Manchesteru byl obviněn za to, že si v letech 2012-2016 nadhodnocoval příjmy, díky čemuž mohl více nakupovat a stále neporušoval pravidla finanční fair play, podle nichž byste neměli utrácet více, než kolik si vyděláte.

UEFA je však dodnes toho názoru, že jsou City vinní, a o tomtéž nepochybuje ani Mourinho. „Jsem znechucen tím, co se děje, protože se jedná o strašlivé rozhodnutí,“ komentoval jednání arbitráže, jež loňského mistra Premier League kompletně očistila.

„Pokud je Manchester vinný, tak musí být potrestán mnohem přísněji," stál si za svým. „Buďto jsem nevinný a vyjdu bez trestu, nebo jsem vinný a musím dostat stopku. Současné rozhodnutí je katastrofální!“ soptil.

A tak podle Mourinha opět vyhrály peníze nad čestností. „Vím, že pokuta pro City není žádným trestem. A tím je nechci nařknout, třeba jsou opravdu nevinní, ale potom nechápu tu pokutu. Moje zloba je směrována na lidi, co tenhle systém řídí. Je to prostě katastrofa a myslím si, že to je konec finanční fair play, jak ji známe.“