Ronaldo zničil Lazio a opět spasil Juve, Řím remizoval s Interem

Čtyřiatřicáté kole nejvyšší italské soutěže začali dobře fotbalisté AC Milán, kteří pěti góly smetli Bolognu. O body s Veronou se naopak podělila Atalanta, která v této sezoně prokazuje jinak velmi vysoké ambice. Řím v neděli večer remizoval s Interem 2:2. Juventus pak v pondělí ve šlágru porazil Lazio Řím 2:1.

Rossoneri pokračují ve své famózní formě, během níž neprohráli už osm ligových utkání v řadě. Po důležitém vítězství s Parmou přišla neméně cenná výhra nad Bolognou, díky čemuž se milánský celek drží na příčkách, s nimiž by se mohl kvalifikovat do Evropské ligy.

Téměř jistou účast pro příští sezonu Ligy mistrů má už Atalanta, která patří k jedněm z nejvýraznějších překvapení v sezoně. Tentokrát jí však štěstí tolik nepřálo, neboť ve Veroně pouze remizovala 1:1.

Brescia otáčela doma nepříznivý stav se SPALem, když obě branky domácích obstaral český legionář Jaromír Zmrhal. Bývalá tvář Slavia nejprve ve druhém poločase srovnala stav, poté v nastaveném čase dokonala obrat.

Dařilo se také Neapoli, která musela dohánět jednobrankové manko po trefě De Paula. Ještě v první půli ale srovnal Milik a v samotném závěru upravil na konečných 2:1 Politano. Inter Milán remizoval v Římě 2:2 díky proměněné penaltě Romela Lukaka.

Juventus není zrovna ve formě a spoléhá v podstatě pouze na Cristiana Ronalda. I ten zařídil výhru Staré dámy proti Laziu, které taktéž ještě stále pomýšlí na titul, Portugalec při výhře 2:1 vstřelil obě branky, společně s Immobilem z Lazia, který taktéž skóroval, se dělí o post nejlepšího střelce Serie A a Juventus má tak osmibodový náskok v čele italské nejvyšší soutěže.

Serie A, 34. kolo:

Verona - Atalanta 1:1 (59. Pessina - 50. Zapata)
Cagliari - Sassuolo 1:1 (63. João Pedro - 12. Caputo)
AC Milán - Bologna 5:1 (10. Saelemaekers, 24. Çalhanoğlu, 49. Bennacer, 57. Rebić, 90+2. Calabria - 44. Tomiyasu)
Parma - Sampdoria 2:3 (18. Gervinho, 40. vlastní Bereszyński - 48. Chabot, 69. Quagliarella, 78. Bonazzoli)
Brescia - SPAL 2:1 (69. a 90+3. Zmrhal - 42. Dabo))
Janov - Lecce 2:1 (7. Sanabria, 81. vlastní Gabriel - 60. Mancosu)
Fiorentina - Turín FC 2:0 (2. vlastní Lyanco, 75. Cutrone)
Neapol - Udinese 2:1 (31. Milik, 90+5. Politano - 22. De Paul)
AS Řím - Inter Milán 2:2 (45+1. Spinazzola, 57. Mkhitaryan - 15. de Vrij, 88. z pen. Lukaku )
Juventus - Lazio Řím 2:1 (51. z pen. a 54. Ronaldo - 83. z pen. Immobile)