Čtvrté místo Votroků? Máme mladý tým, který si nedokáže udržet výkonnost, soudí Frťala

Čtvrté místo Votroků? Máme mladý tým, který si nedokáže udržet výkonnost, soudí Frťala

V táboře Votroků po pátečním rozhodnutí ligového grémia zavládlo zklamání, ale trenér Zdenko Frťala nehledal alibi, proč jeho tým bude i v další sezóně hrát pouze FNL. Čtvrté místo v tabulce na postup nestačilo, což považuje za zklamání, ale věří, že během třetího roku svého působení v Hradci Králové na vytoužený cíl dosáhne.

Baráže se letos hrát zřejmě nebudou a do první ligy tak postoupí rovnou tři kluby. Z prvního místa Pardubice, které doprovodí Brno a asi i Dukla. Postup byl blízko, ale nakonec se tak nestalo. „Čas vrátit nejde. Navíc musíme vzít v úvahu, že rozdíl mezi námi a Duklou, nebyl zase tak malý. A všechno ostatní jsou jen hypotetické věci,“ připustil Frťala v rozhovoru pro klubové stránky Votroků.

„Hned po posledním kole jsem klukům poděkoval. Řekl jsem jim, že z mého pohledu sezóna nebyla neúspěšná. Závěr jsme nezabalili, chtěli jsme dosáhnout aspoň čtvrtého místa. Měli jsme teoretickou šanci dostat se i na třetí, ale Dukla nám ji nakonec nedala. Jedním z důvodů je i ten, že máme mladý tým, který nedokáže držet stabilní výkonnost. V klíčových momentech nám scházely zkušenost, klid a nadhled,“ poukázal na možnou příčinu toho, proč jeho tým i v další sezóně bude hrát druhou nejvyšší českou soutěž.

V hlavě už má plány, jak být v další sezóně úspěšnější. „Víme, že máme problémy s ofenzivou na krajích. Potřebujeme dostat víc agresivních náběhů, přímočarosti, sprintů. Přesně takhle se prezentovaly Brno a Pardubice. Měly to založené na jednoduchosti. Nejsme Barcelona, abychom někoho celý zápas přehrávali, tohle je cesta, kterou se dá jít. Můj úkol v Hradci ještě není u konce a další sezóna by mohla být vrcholem,“ dodal Frťala.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.