Trojlístek posil, který by mohl během léta zamířit na Emirates Stadium

Trojlístek posil, který by mohl během léta zamířit na Emirates Stadium

Londýnský Arsenal si právě probíhající sezónu rozhodně nedá za rámeček. Gunners se výsledkově trápí a ve hře je i varianta, že si nezahrají pohárovou Evropu. To je pro tradiční ostrovní klub velkou pohromou, když ještě před pár lety hrál pravidelně Ligu mistrů. Kouč Mikel Arteta větří, že se léto neobejde bez zbrojení a šanci chce dát talentovaným mladíkům. Koho by rád viděl před novým ročníkem Premier League ve svých řadách?

3) Joelson Fernandes (Sporting CP)

Arteta by si rád vychoval perspektivní mladíky, které by pak mohl dlouhodobě upotřebit. Jedním z nich by mohl být teprve sedmnáctiletý Joelson Fernandes. Ofenzivně laděný hráč debutoval za A-tým Sportingu poprvé jen nedávno, ale již dříve vzbuzoval zájem Juventusu či Barcelony. Zatímco portugalský majitel se zdráhá svou hvězdičku pouštět, Arsenal zvažuje nabídku 45 milionů eur, což je suma, kterou má Fernandes ve smlouvě jako výstupní klauzuli.

2) Gabriel (Lille)

Žádaným zbožím v Premier League je také dvaadvacetiletý brazilský obránce Gabriel. O toho se kromě Arsenalu vážně zajímá Everton, ve hře jsou ale také pod Vesuvem, kde zajímavou nabídku připravuje tamní Neapol. Defenzivní hvězdička Lille má za sebou povedenou sezónu, po které stoupá její cenovka. Pokud by to na této adrese nevyšlo, záložním plánem je pak Malang Sarr z Nice.

1) Dayot Upamecano (Lipsko)

Zajímavá bitva by se mohla odehrát o defenzivní tvář RB Lipska. Jednadvacetiletý střední obránce Dayot Upamecana vzbuzuje v Evropě pozornost, navíc mu za méně než rok končí u součastného chlebodárce smlouva. Arsenal by jej rád ulovil, ale ve hře je i AC Milán, Bayern Mnichov či Manchester United. Vedení Lipska věří, že se hráče podaří udržet, neboť tým již nyní výrazně oslabuje odchod Wernera.