Dopředu nás hnala motivace, i když jsem toho měl občas dost, hlásí nejvytíženější hráč Zbrojovky

Dopředu nás hnala motivace, i když jsem toho měl občas dost, hlásí nejvytíženější hráč Zbrojovky

Do Brna přicházel třicetiletý stoper s jasným cílem. Nakonec i s dávkou štěstí slaví Zbrojovka návrat mezi elitu a právě odchovanec Olomouce na tom měl lví podíl. Jeho zkušenosti v defenzivě pomohli k tomu, že na konci sezóny figurují na druhém místě v tabulce FNL a on sám se stal nejvytíženějším hráčem týmu.

V závěru minulého roku se rozhodl neprodloužit kontrakt s Karvinou. Odchod o soutěž níže byl jen dočasný, neboť se s Brnem po půl roce vrátil mezi elitu. V uplynulých letech se často potýkal se zdravotními problémy, ale na jihu Moravy se mu vyhýbají.

„Jsem rád, že zdraví vydrželo. Měl jsem zranění, kterým nešlo předejít, ale je to za mnou musím zaklepat na zuby, drželo to. Někdy jsem toho měl v sedmdesáté minutě už dost, ale dopředu nás hnala velká motivace, to byl motor, který nám nedal vydechnout,“ nechal se slyšet pro klubové stránky jeden z nejvytíženějších hráčů Pavel Dreksa.

Při absencích Pavla Eismanna dokonce ve Zbrojovce nosil kapitánskou pásku. I to byl signál, jak rychle dokázal zapadnout do týmu. „Byl to hlavní cíl, s tím jsem do Brna šel. Věřil jsem, že to zvládneme, ať už z prvního místa, nebo z baráže. Vyšlo to, ligu si zahraju a těším se na to,“ pokračoval třicetiletý stoper, který si rozhodně nestěžoval, že jeho tým nakonec mezi tuzemskou klubovou elitu postoupil bez baráže.

„Upřímně jsem nečekal, že by mohly zespodu nahoru jít hned tři týmy. Myslím si ale, že je to spravedlivé, nikdo nemůže protestovat. Ten polední tým z první ligy by padal tak jako tak. Jsem šťastný, je to skvělé, že to takhle dopadlo,“ dodal Dreksa.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.