Kouč Zbrojovky Machálek: Ani baráž jsme nevnímali s obavami, konečné rozhodnutí mi ale příjde spravedlivé

Kouč Zbrojovky Machálek: Ani baráž jsme nevnímali s obavami, konečné rozhodnutí mi ale příjde spravedlivé
ROZHOVOR

Přišel, viděl, zvítězil. Tak nějak by se zatím dala shrnout brněnská mise úspěšného trenéra Miloslava Machálka, který s týmem slaví vytoužený návrat do Fortuna:ligy. A vůbec nevadí, že razítko na postup nedali hráči, ale ligoví funkcionáři. Za své výkony si totiž Zbrojovka comeback mezi elitu jednoznačně zasloužila.

Jak jste uvítal zprávu, že je Zbrojovka zase prvoligová?

Jsem šťastný, že jsme splnili cíl, kterým byl postup do první ligy. Je to známka toho, že jsme odvedli dobrou kolektivní práci. Ať už co se týče hráčů, realizačního týmu i vedení klubu.

Dá se říct, že vám spadl kámen ze srdce?

Víte, my jsme ani tu případnou baráž nevnímali s obavami. Bylo by to pro nás vyvrcholení naší celoroční snahy. Rozhodnutí ligového grémia nám ten úkol ale usnadnilo a my jsme za to samozřejmě rádi.

Upřímně, čekal jste, že na ligovém grémiu padne rozhodnutí tohoto typu?

Všichni jsme očekávali, jaké rozhodnutí padne. Zvlášť v Moravskoslezském kraji totiž nepanuje jednoduchá situace. Ale ať se na to dívám z jakékoliv strany, to konečně řešení mi přijde správné.

Na jaře jste předváděli velmi dobré výkony. Je to pro vás důležitý příslib směrem do první ligy?

Znovu zopakuji, že uplynulé sezona pro nás nebyla vůbec lehká. Na cestě za postupem jsme si prošli řadou úskalí. Zaznamenali jsme ztráty, na které jsme ale dokázali reagovat. V zimě jsme třeba angažovali lídra kabiny Pavla Dreksu, který nám hodně pomohl. Všichni kluci z týmu si však zaslouží můj obdiv. Jsem hrdý na to, co v sezoně předváděli. Z tohoto pohledu je náš postup zcela zasloužený.

Kdybyste měl určit hlavní faktory, které dovedly Zbrojovku zpátky mezi elitu, jaké by to byly?

Především jasně stanovené cíle. Zbrojovka pracovala na návratu už loni, kdy ji ale zastavila baráž. Letos se to povedlo, a to hlavně díky trpělivosti a vlídným krokům majitele. Stojí za tím velké obětování celého klubu a já si toho hrozně cením.

Byl už prostor to pořádně oslavit?

Ani nevím, ale hráči mají tento týden volno. V pondělí se sejde aspoň realizační tým, abychom naplánovali přípravné období a podobu kádru.

Dozná jeho složení jen dílčích změn, nebo očekáváte výrazné zásahy do mužstva?
Ve druhé lize jsme kádr měli hodně široký. Bylo tam dost mladých kluků se záměrem, aby se adaptovali na hru prvního mužstva. Ale nemyslím si, že jsou všichni už připravení na nejvyšší soutěž. Spíš bychom byli rádi, kdyby pravidelně nastupovali ve druhé lize a sbírali tam zkušenosti. Nějaké změny v kádru tak určitě budou. Potřebujeme mít v týmu co nejkvalitnější hráče. Tím ale vůbec neříkám, že ti stávající snad kvalitní nejsou. Musíme však vyřešit věci, které nás v sezoně trápily.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.