Sparta ztrácí ofenzivní talent s konžskými kořeny, jehož ulovil účastník 2. belgické ligy patřící do City Football Group

Sparta ztrácí ofenzivní talent s konžskými kořeny, jehož ulovil účastník 2. belgické ligy patřící do City Football Group

Sparta přichází o svůj šestnáctiletý talent a člena reprezentační sedmnáctky v jedné osobě Christopheho Kabonga, jenž se přesunuje do druhé nejvyšší belgické soutěže.

Letenští fanoušci, mezi které patří i Petr Kouba nebo Vojtěch Dyk, už ho tak - alespoň ne v nejbližších letech - v barvách sparťanského áčka neuvidí.

V srpnu sedmnáctiletý hráč, jehož otec je z Konga, se po úspěšně zvládnuté zdravotní prohlídce upsal celku Lommel Sk, který patří mezi členy City Football Group, jejíž výkladní skříní je ostrovní gigant Manchester City, ale součástí rodiny jsou také New York City, Melbourne City nebo Girona.

A právě soubor z Etihad Stadium, jemuž momentálně vládne španělský manažer Josep Guardiola, je pro něj do budoucna velkou motivací...

"Jednou bych chtěl hrát za největší klub na světě. Chtěl bych moc poděkovat lidem ze Sparty, pánům Kopáňkovi a Kriegovi, moc mi pomohli. Stejně jako panu Krobovi a skautovi Citizens, panu Holubovi. Bez nich bych tady nebyl," citoval ofenzivně laděného teenagera portál seznamzpravy.cz.

Ten je z nového prostředí nadšen. "Musím říct, že jsem velmi mile překvapen z toho, co jsem tady v Lommelu našel. Deset perfektních tréninkových hřišť, výborné zázemí, opravdu nádhera. V klubu všichni mluví anglicky, s tím nemám nejmenší problém. A chci se učit i vlámsky, abych se dorozuměl i mimo klub. Budu chodit do školy pro cizince, kde se ten poměr obou jazyků dá nastavit," pokračoval na seznamzpravy.cz talent, jenž dříve patřil do portfolia Pavla Pasky.

S transferem do First Divison B mu pomohl bývalý sešívaný funkcionář a nynější hráčský zástupce Martin Krob, který se na jeho příchodu domluvil se sportovním ředitelem Lommelu Ronnym van Geneugdenem, který má o českém fotbalovém protředí velký přehled už jen kvůli skutečnosti, že svého času přivedl do Lokerenu jména jako Pěnička, Zítka, Vonášek, Budka nebo Koller.

"Objevilo se hned několik zahraničních nabídek na stáže, od některých klubů i na angažmá. Nejkonkrétnější a nejrychlejší jednání přišlo ze strany Manchesteru City, přesněji ze strany divize City Football Group Emerging Talent. Musím poděkovat Spartě, jmenovitě Tomáši Rosickému a Petru Hrdličkovi za konstruktivní přístup. I díky snaze City dokončit transfer co nejrychleji je výsledkem situace, kdy jsou spokojeny všechny strany, tedy hráč a jeho nový i bývalý klub. Před Kryštofem je pořád dlouhá cesta k tomu, aby se prosadil v profesionálním fotbale. Přestup do Belgie znamená první krok. Je skvělé, že je součástí organizace Manchesteru City. Nyní je potřeba, aby ukázal, že když si vybrali právě jeho, udělali dobře. Moje životní motto zní: Život je fabrika na splněná přání. A právě jedno takové se teď plní i jemu," uzavřel na portáu seznamzpravy.cz agent Krob z agentury Football Mechanic, jenž doplnil, že jeho klient nejprve začne na nové adrese v dresu výběru U21 a pokud krok zvládne, přesune se do áčka.