Sivok se v repre připojuje k Suchopárkovi s Horňákem: Snad postoupíme na mistrovství Evropy

Sivok se v repre připojuje k Suchopárkovi s Horňákem: Snad postoupíme na mistrovství Evropy
OBSAHUJE VIDEO

První veřejně známá funkce Tomáše Sivoka po ukončení profesionální kariéry už je známá. Bývalý kapitán Českých Budějovic se stal patronem českého reprezentačního výběru do 19 let.

Novou funkci, která pro něj znamená návrat do repre po třech lewtech, převzal po Radoslavu Kováčovi, jenž nyní šéfuje zachraňující se Opavě a je spokojen. Mít lvíčka na prsou ho totiž vždy hřeje...

"Těším se hrozně moc. Já jsem tuto nabídku dostal od kouče U19 Honzy Suchopárka. U fotbalu jsem chtěl zůstat a myslím si, že toto je skvělá šance, jak znovu začít. Poznat mladé kluky a podporovat je. Jsem za tuto příležitost hrozně moc rád," liboval si v interview pro fotbal.cz exstoper.

Neplánoval si původně odpočinout od fotbalového hemžení o něco déle? "Jsem člověk, který má fotbal hodně rád. Teď jsem si odpočinul nějaké tři čtyři týdny a myslím si, že je to dostačující. Já se na roli patrona opravdu moc těším," pokračoval na fotbal.cz šestatřicetiletý internacionál.

Co od své nové role očekává? "Zejména to, že poznám tuto věkovou kategorii hráčů. Navíc jak se říká, s mladými hráči člověk nestárne. Těším se, že si s nimi i zatrénuju, že je budu podporovat a že společně postoupíme na mistrovství Evropy," doplnil někdejší střední obránce Sparty, Besiktase či Udinese, který se těší i na spolupráci s realizačním týmem...

"Je tam Honza Suchopárek, Míša Horňák, což jsou legendy, které jsem sledoval jako kluk. Je tam i náš doktor z Dynama České Budějovice Martin Held. Z půlky tak realizační tým znám a jsou to lidi, kteří mají fotbal rádi a kteří chtějí posouvat mladé kluky dál, stejně jako já," uzavřel muž se čtyřiašedesáti mezinárodními starty.