Na Střeleckém ostrově už mají náhradu za Sivoka. Dynamo znovu hráblo do kádru Žiliny...

Na Střeleckém ostrově už mají náhradu za Sivoka. Dynamo znovu hráblo do kádru Žiliny...
OBSAHUJE VIDEO

Z Žiliny do české nejvyšší soutěže již dorazilo v posledních týdnech a měsících hned několik hráčů. Tím posledním, kdo do Fortuna:ligy vplul, je pětadvacetiletý stoper Martin Králik.

Novým klubem zadáka s téměř 150 prvoligovými starty za MŠK bude na příští tři roky až do června 2023 loňský nováček Dynamo České Budějovice.

S jakými cílem přichází bývalý reprezentant Slovenska do jednadvaceti let na Střelecký ostrov? "Chci klubu co nejvíce pomoct. Už uplynulou sezonu jsem Dynamo sledoval a myslím si, že jako nováček si počínalo velice dobře. Doufám, že pomůžu k ještě lepším výkonům," uvedl na webu dynamocb.cz čerstvý kolega Havla, Kladrubského a spol., který v této sezoně naskočil do 22 zápasů a vstřelil tři branky.

Jak vnímá skutečnost, že přichází jakožto přímá náhrada za Tomáše Sivoka? "Je těžké nahradit hráče jako je Tomáš Sivok. Budu se snažit, abych ze sebe vydal to nejlepší, ale až časem se ukáže, jak dobře si povedu. Vážím si toho, že si mě Dynamo vybralo na Tomášovo místo," pokračoval nový svěřenec kouče Davida Horejše, jenž bude poprvé ve své seniorské kariéře hrát jinde, než mimo svůj rodný klub.

Chvíli před ním dorazil na jih Česka i jeho kolega Lukáš Jánošík. "Debatovali jsme o tom, ptal jsem se ho, jaké jsou v Budějovicích podmínky. Zprávy jsem měl a klub mi doporučil. Budu muset na sobě pracovat, abych se zlepšil, a doufám, že se nám všem bude dařit. Koukám už jenom před sebe," zakončil motivovaný Králik.

Sivok se v repre připojuje k Suchopárkovi s Horňákem: Snad postoupíme na mistrovství Evropy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.