Postup do ligy a pak konec kariéry. Kapitán Zbrojovky míří do civilního zaměstnání

Postup do ligy a pak konec kariéry. Kapitán Zbrojovky míří do civilního zaměstnání

Zbrojovka Brno se v pátek dozvěděla, že se Fortuna liga rozšiřuje na osmnáct týmů a že tím pádem postupuje zpět mezi elitu. V první lize ale Brnu nepomůže nynější kapitán Pavel Eismann, jenž ukončuje kariéru.

Ten strávil na Srbské dva roky, kdy po pádu Brna do druhé ligy přestoupil do moravské metropole z Karviné. Obě sezóny byl hlavním pilířem defenzívy a po odchodu Lukáše Magery se z něj navíc stal kapitán mužstva. Starty v první lize už má za Příbram, Bohemians 1905 či právě Karvinou, se Zbrojovkou ale další nepřidá.

Klub se se svým současným kapitánem rozloučil na klubovém webu, oficiální rozlučka pak proběhne během příští sezóny, až budou na Srbskou moci přijít diváci. „Do Brna jsem šel s tím, aby tu byla liga, to se povedlo. A takhle přesně jsem si to přál – končit na vrcholu. Cítím, že ta doba teď nastala," vidí Eismann důvody toho, že už neobleče fotbalový dres - ani brněnský, ani žádný jiný.

"Všem ve Zbrojovce patří obrovský dík, fanouškům, spoluhráčům, vedení. A majiteli, který vždycky dodržel to, co slíbil, a nabídl mi pomocnou ruku i v období po kariéře. Nakonec jsem se nicméně rozhodl po dvaceti letech profesionální fotbal opustit a přejít do civilního zaměstnání,“ vzkazuje Eismann svému teď už bývalému zaměstnavateli. 

Zbrojovka tak před sezónou přichází nejen o kapitána, ale také o zkušeného obránce, který na hřišti bude scházet. Brno zatím žádnou posilu neohlásilo, dá se ale očekávat, že i vzhledem ke konci Eismanna do moravské metropole nějaký bek i stoper zamíří. "Eisi, obrovský dík za ty dva roky a za všechno, co jsi pro klub odvedl. Ať se daří!" Loučí se s pětatřicetým obráncem klubový web.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.