Krejčí vybídl Kayambu, aby nelhal: Vůči Pardubicím se nezachoval úplně dobře

Krejčí vybídl Kayambu, aby nelhal: Vůči Pardubicím se nezachoval úplně dobře

Osmadvacetiletý křídelník Joel Ngandu Kayamba už je rok a půl majetkem Viktorie Plzeň, ovšem předtím působil i na jiných domácích adresách, jakými jsou Hlinsko, Příbram, Opava, Hradec Králové nebo Pardubice.

Právě ve městě dostihů a perníku ho na stadionu K Vinici vedl i pětapadesátiletý kouč Jiří Krejčí, jenž čerstvému nováčkovi Fortuna:ligy velí řadu let a právě s konžským záložníkem měl kapku "nevyřízené účty".

Když se byl středopolař Viktorie podívat na rozhodující druholigový duel Pardubic s Vyšehradem (favorit si v předposledním kole připsal jasnou výhru 4:1), trenér si s ním promluvil...

"Gratuloval mi. Ale na rovinu: četl jsem jeho článek na webu „Bez frází“ a myslím, že tam nemluvil úplně pravdu," vyprávěl idnes.cz citovaný šéf Letáčka, Hlavatého, Jeřábka a spol.

"Povídám mu: Hele, seš dobrej fotbalista, přeju ti úspěch, ale nelži. Slíbil, že se bude snažit. V tom textu se vůči Pardubicím nezachoval úplně dobře," připomněl Krejčí, jehož slova vyšla na idnes.cz.

"Sportovní manažer Pan Zavřel mu na poslední chvíli přes jeho dneska už bývalou manželku zařídil, že je občanem ČR, dělali jsme tu pro něj maximum. I fotbalově, protože tu byl prakticky rok zraněný a my mu pořád věřili. A on se o tom ani nezmínil. To podle mě nebylo úplně fér a řekl jsem mu to," uzavřel na idnes.cz pardubický stratég.

Během svých pardubických dní si Kayamba připsal 33 druholigových startů a jednu trefu. Více začal být vidět až při odchodu do Slezska, což byla také štace, která ho zavedla do Doosan arény.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.