Brabec je plzeňským kapitánem na svém místě a Kalvach se obával kabiny Viktorie zbytečně...

Brabec je plzeňským kapitánem na svém místě a Kalvach se obával kabiny Viktorie zbytečně...

Šestatřicetiletý stoper Roman Hubník bude následující dvě sezony součástí Sigmy Olomouc.  Nebude mu pověstná plzeňská parta v Doosan aréně chybět?

"Kabina měla zdravé, silné jádro. Nejdřív nás bylo přes deset, po trénincích se chodilo na kávu. Jak šly roky, sedělo nás u stolu osm, pak šest, pět. Ve finále jsem chodil na snídaně jen s Limbou. Když jsem odjížděl, říkal mi: s kým já teď budu chodit na kafe? Byl z toho špatnej. Vím, jak se cítí. Ráno mi vždycky napsal, že za deset minut sraz v oblíbené kavárně u Pepiho. A když zapomněl, věděl, že tam stejně budu," ozřejmil v interview pro gol.cz bývalý střední obránce Herthy či FK Moskva.

Na západě Čech se podle jeho slov táhlo za jeden provaz. "Kabina je pohodová. Než přišel Tomáš Kalvach, měl obavy, jak bude v šatně fungovat. Po čtrnácti dnech v Plzni mi řekl, že mu přijde, jako by tu byl půl roku. Zapadl lidsky i na hřišti. Je hrozně spokojený. V Plzni se nikdy nikdo nad nikoho napovyšoval. My staří jsme se k mladým hráčům nechovali jako staří před lety k nám. Říkali jsme klukům: buďte rádi, že nás máte," pokračoval na stránkách magazínu Gól exreprezentant s devětadvaceti mezinárodními starty a třemi trefami.

Nyní by měl mít kabinu na povel služebně nejstarší borec David Limberský, který ve Štruncových sadech pamatuje všechny úspěchy v podobě mistrovských titulů i pohárových tažení. Jedním z lídrů už je však i současný kapitán se sparťanskou minulostí Jakub Brabec, jenž naskočil v nedávno ukončeném ročníku do 32 soubojů a připsal si jeden gól a čtyři žluté karty...

"Na povel jí má Limba s Brábou, který ve vyprofiloval do role vůdce. Mám skvělého nástupce, Brába je kapitán na správním místě," uzavřel na konto sedmadvacetiletého zadáka s minulostí v Genku a Rizesporu veterán Hubník, jehož vyjádření lze najít na gol.cz.

Návrat do Slavie byl pro mě jasná volba, říká Kuchta. Zač děkuje Hoftychovi?