Plzeň se po hostování v Ekstraklase loučí se zkušeným záložníkem, od něhož si hodně slibuje Spartak...

Plzeň se po hostování v Ekstraklase loučí se zkušeným záložníkem, od něhož si hodně slibuje Spartak...

Viktorii Plzeň definitivně opouští nyní jednatřicetiletý slovenský středopolař Erik Pačinda, který se vrací do elitní soutěže u našich východních sousedů.

Bývalý hráč druholigového francouzského celku Tours přišel na západ Čech na podzim 2018, ale ve Fortuna:lize odehrál jen 11 duelů, s tím, že během 351 poskytnutých minut se mu podařilo zaznamenat jednu branku.

Protože s ním tehdejší stratég Viktorie Pavel Vrba přestal počítat, od loňského léta byl někdejší středopolař Košic či Dunajské Stredy zapůjčen v polském mužstvu Korona Kielce a v Ekstraklase nastoupil do 21 duelů s bilancí čtyř přesných zásahů.

Nyní si vyzkouší trikot již třetího slovenského celku, neboť se na příští dvě sezony upsal Spartaku Trnava.

"Pro mě bylo rozhodující, že chci pravidelně hrát. Oslovil mě Spartak, obrovské jméno na Slovensku i v Evropě a jsem rád, že jsem tu a můžu mu pomoci," uvedl na webu fcspartaktrnava.com samotný Pačinda.

Od nové akvizice se očekává role vůdce kabiny. "Na úlohu lídra jsem zvyklý již z Dunajské Stredy a nemám s tím problém. Nebudu tu však na to sám. Trnava má svoje jméno, pěkný stadion, silnou fanouškovskou základnu a doufám, že budeme hrát o první trojici," doplnil zkušený fotbalista.

A co dojmy vedení? "Těší mě, že se nám podařilo získat více talentovaných mladíků, ale víme, že potřebujeme i zkušené hráče, od kterých se budou učit. Myslím, že fotbalistu kvalit Erika by přivítali ve většině slovenských týmů a jsme rádi, že bude součástí našeho kádru. Přeju mu, aby se dostal co nejdříve do nejlepší formy a byl rozdílovým hráčem," vzkázal na stránkách fcspartaktrnava.com ředitel Milan Cuninka.

Odejdou za lepším? Tyto hvězdy mohou během léta opustit Fortuna:ligu!