Kroupu čeká ve druhé lize nová role a bude hrát už jen pro žízeň. Na jaké adrese to bude?

Kroupu čeká ve druhé lize nová role a bude hrát už jen pro žízeň. Na jaké adrese to bude?

Čtyřicetiletý forvard Karel Kroupa opouští profesionální fotbalové dění a po několika letech mává druholigovému Prostějovu, za který si v posledním ročníku 2019/2020 stačil i kvůli operaci kolena připsat 17 startů a jeden přesný zásah.

"Když se ohlédnu za svou kariérou, tak jsem z toho vyždímal, co se dalo. Jsem spokojený. Úplně těžké rozhodnutí to nebylo, protože jsem to měl v hlavě už před poslední sezonou. Od zimy jsem řekl všem v klubu, že potáhnu do léta a s koncem sezony skončím i na hřišti," ozřejmil v interview pro idnes.cz syn slavného brněnského kanonýra, který ví, že gólů na prvoligové mapě mohl zaznamenat víc.

V závěru profi etapy byl dnes již bývalý svěřenec kouče Pavla Šustra přibržděn i operací menisku. "Je to o tom, že člověk se nemůže připravovat všechny tréninky, jsou tam zranění, která vás vždy z přípravy na zápas vybočí. Už jsem to prostě cítil tak, že se nedokážu připravit na stejné úrovni jako ostatní a nemá cenu, abych zabíral místo mladším," pokračoval idnes.cz bývalý hráč Zbrojovky, Teplic, Zlína, Drnovic, Mladé Boleslavi, Denizlisporu, Ružomberoku, Nitry či Senice.

V hanáckém Prostějově, v jehož dresu mimochodem končí také další veterán Jan Polák, už je pro něj připravena jiná funkce. "V Prostějově jsem byl na hřišti šest let a dostal jsem tuto nabídku, které si nesmírně vážím. Měl bych být sportovním manažerem. Ještě budeme sedět s předsedou Františkem Jurou. Budu spolupracovat s Laďou Dudíkem, ředitelem klubu. Na spolupráci s tímto člověkem se moc těším, doufám, že si dokážu od něj hodně věcí vzít. Klub se může posunout výš, abychom mohli pomalu začít do budoucna atakovat i postup do ligy. Práce je dost, abychom klub posunuli a zprofesionalizovali. Prostory na to jsou," zaznělo z úst Kroupy na serveru idnes.cz.

Na samotném zeleném pažitu však ještě úplně poslední slovo neřekl. Rekreačně ho čeká soutěž, ve které působí týmy jako Baník Ratíškovice, SK Líšeň, Moravská Slavia, Mutěnice, SK Bosonohy, Sparta Brno, Tatran Bohunice, Rousínov, Kuřim, FC Ivančice či FC Boskovice. "Ještě budu působit v Brně v nižší soutěži ve Svratce tak, aby mně to nevzalo čas v Prostějově," uzavřel na webu idnes.cz ofenzivní nestor, který v minulosti ovládl střeleckou tabulku třetí i druhé nejvyšší soutěže.

Od Koláře až po čerstvého sparťana Holce aneb 8 nejhodnotnějších gólmanů současné Fortuna:ligy

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.