Řezníček: Vnímám, že poprvé v kariéře mám šanci na krále střelců opravdu velkou

Řezníček: Vnímám, že poprvé v kariéře mám šanci na krále střelců opravdu velkou

Teplický soubor má před sebou poslední dvě ligová vystoupení sezony, čehož chce využít dvaatřicetiletý útočník Jakub Řezníček, jenž si stále dělá zálusk na zisk střelecké koruny pro nejlepšího kanonýra ročníku.

V tuto chvíli ztrácí na vedoucí tandem Libor Kozák a Petar Musa dvě trefy, což by rád ve čtvrtek na půdě Příbrami a v neděli doma na Stínadlech proti Opavě rád nejen vyrovnal, ale i překonal...

"Všichni kluci mi to v kabině předhazují. Vnímám, že poprvé v kariéře mám šanci na krále střelců opravdu velkou. Hrajeme v Příbrami a doma s Opavou, tedy v uvozovkách s přijatelnými soupeři. Byl bych šťastný, kdybych se dokázal prostřílet na první místo. Uvidíme, třeba žádný gól nedám. Ale vyhrát ve dvaatřiceti letech korunu střelců by byla paráda," pronesl v interview pro magazín Gól velezkušený ofenzivní bijec.

Kolegové mi měli hrát ve zbytku soutěže na něj. "Říkali jsme si v kabině, že se pokusí mi ke gólům maximálně pomoct. Ale jak je vidět, někdy se to míjí účinkem. V pražském derby v posledním kole hráli všichni sparťané na Libora Kozáka. A neprosadil se. Nechám tomu volný průběh, nějak to dopadne," zaznělo z úst bývalého hráče belgického Lokerenu, jehož slova nabídl web gol.cz.

Jeho rekordem za jeden ročník je 13 tref, které zaznamenal v trikotu Zbrojovky. "Dorovnat jakoukoli metu je super. Pokud bych ji překonal, budu mít stejně gólů jako Kozák s Musou. Záleží, jak si to sedne, nikdo z nás dlouho nehrál fotbal," upozornil na serveru gol.cz svěřenec kouče Stanislava Hejkala.

V nejvyšší soutěži je k tomuto datu na 79 brankách. Pozvolna už se tedy přibližuje i Klubu ligových kanonýrů, kam se vstupuje se 100 góly. "Manželka mi předhazuje, že bych sto gólů dál mohl. Chybí mi jedenadvacet, což je pořád hodně. Musím být zdravý, musí se dařit týmu. Jinak góly přibývat nebudou. Je potřeba, aby se sešla spousta věcí. Pokud by mi tam branky padaly jako v této sezoně, za dva roky mám hotovo. Každopádně, Klub ligových kanonýrů je pro mě další meta, kterou chci dosáhnout. Pak je další, a sice Klub legend. Blížím se ke třem stovkám ligových startů," zakončil na stránkách Gólu fotbalista, jenž prošel také Plzní a Spartou.

Jen idiot nemění své názory? Snad se „nezhorší epidemiologická situace“ ve Slezsku či na Příbramsku