V pětadvaceti letech se Karafiát cítí líp než v devatenácti. Co vše nová sešívaná akvizice změnila?

V pětadvaceti letech se Karafiát cítí líp než v devatenácti. Co vše nová sešívaná akvizice změnila?

Pětadvacetiletý zadák Ondřej Karafiát má za sebou pět prvoligových sezon. Tu šestou už však začne bývalý obránce Viktorie Žižkov či Českých Budějovic ve vršovickém Edenu, kam se přesunul před pár dny ze Slovanu Liberec.

Defenzivně laděný hráč, jemuž byl v rámci finále MOL Cupu naměřen sprint rychlostí téměř 34 kilometrů za hodinu, poslední půlrok poupravil životosprávu, což se odráží i na jeho výkonech na zeleném pažitu...

Co vše oproti minulosti změnil? "Celkově jsme pod trenérem Hoftychem v Liberci trénovali jinak než dřív, na což jsme si v úvodu i zvykali. Ale díky tomu jsme byli fantasticky připravení na závěrečnou smršť zápasů. A individuálně jsem začal spolupracovat s kondičním trenérem Michalem Břetenářem, ovšem alfou a omegou mých výkonů bylo, že jsem přešel na krabičkovou stravu. Musím mít přesně spočítané, kolik sním kalorií," ozřejmila v interview pro portál sport.cz nová akvizice sešívaného "S".

Pavlenkův přestup v rámci bundesligy? Síly by mohl spojit s dalším českým reprezentantem

Proč právě tento styl stravování? "Když je nemám spočítané a jedu si podle svého, mívám problém s váhou. V sezoně si na den určím třeba 3000 kilokalorií. Jde o pět jídel za den. A jelikož vím, kolik na tréninku a přes den spálím, přesně vím, co si můžu dovolit navíc. Třeba přes den spotřebuju 3200 kilokalorií, takže jsem 200 v deficitu. Je to trochu věda. Momentálně se však cítím líp v pětadvaceti letech než v devatenácti. Hrozně moc mi to vyhovuje," objasnil na serveru sport.cz nový svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož už zažil během jeho mise pod Ještědem.

Nestýská se mu po nějakých pokrmech, které se staly tabu? "Firma, od níž vše odebírám, to dělá tak variabilně, že ani ne. Nebojí se tam dát i nějaký koláč, buchtu či dort. I když musím říct, že jelikož nedělají víkendy, po zápase se někdy zprasím úplně do nesmyslu. Takže se pak někdy celý týden těším na to, až si po utkání budu moct dát nějaký prasácký jídlo. Miluju vepřový řízek, kotletu nebo telecí řízek s bramborovým salátem," zaznělo z úst fotbalisty, jemuž se před čtrnácti lety v rámci mládeže povedlo vyhrát celosvětové finále dovednostních soutěží, s tím, že mu cenu předával na vyprodaném Old Trafford nynější manažer Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer.

Podle názoru dnes již bývalého kouče ze stadionu U Nisy zhubl. "Hmotnost mi ale zůstala, jen se mi trochu přetransformovalo tělo. Nejde o dietu, jsou tam zdravá jídla s vysokým obsahem proteinů či sacharidů. Zmizely sice přebytečný tuky, na druhou stranu díky tomu, že jsem dělal hodně s kondičákem v posilovně jsem se víc osvalil. Musím říct, že co se týká výskoků, soubojů, cítil jsem se fantasticky," pochvaloval si na stránkách sport.cz Karafiát.

V Anglii není možné, aby tam šel brankář, který nemá nad 190 cm, říká Kouba. Kteří světoví gólmani ho baví?