V PSG si stěžoval na čas, v Arsenalu se stal nechtěným. Emery restartuje svou slávu v rodné zemi

V PSG si stěžoval na čas, v Arsenalu se stal nechtěným. Emery restartuje svou slávu v rodné zemi

Podle několika zdrojů z Pyrenejského poloostrova by už neměl zůstat kouč Unai Emery dlouze bez zaměstnání. Uznávaný stratég se před pár lety rozhodl zkusit štěstí za hranicemi, ale příliš slávy nakonec nepobral. Na lavičce PSG dovedl klub k triumfu v Ligue 1, ale vedení si přálo získat Ligu mistrů, což ho nakonec stálo flek. V Arsenalu měl být novým Wengerem, ale nakonec se stal nechtěným nejen u fanoušků. A co teď? Restart se nabízí v rodné zemi.

Osmačtyřicetiletý kouč zaznamenal svá nejúspěšnější léta v roli trenéra se Sevillou, kterou dovedl ke třem triumfům v Evropské lize. Není proto divu, že se Emery vrací do LaLigy, která mu je sympatická svým pojetím hry. S novým chlebodárcem je údajně předběžně domluvený již od března tohoto roku, ale oficiálně by měl být jmenován až nyní.

Jeho služby se rozhodl využít Villarreal, který zakončil aktuální sezónu na pátém místě, což mu zaručuje účast ve skupinové fázi dalšího ročníku Evropské ligy. Překvapivě tak nahradí Javiera Calleju, který s týmem nevykazoval špatné výsledky. Dokládá to i 101 zápasů ve španělské nejvyšší soutěži s bilancí 44 výher, což je třetí nejlepší vizitka v historii tohoto klubu.

Emery by měl přinést do týmu nový hlad a zkušenosti, které posbíral v PSG a Arsenalu. Vedení věří, že by mohl opakovat úspěchy ze Sevilly a klub dovést k trofeji v pohárové Evropě. Také v LaLize by měl co nejvíce znepříjemnit Realu Madrid a Barceloně cestu za titulem.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.