Kvůli mladíkům Klokanům je na dva týdny odstaven i Štajnerův divizní Arsenal...

Kvůli mladíkům Klokanům je na dva týdny odstaven i Štajnerův divizní Arsenal...

Arsenal Česká Lípa, který se pohybuje v divizi (skupina B) a na jehož soupisce nalezneme i exreprezentanta Jiřího Štajnera, se odebral do preventivní karantény a příprava na nový ročník byla narušena.

Mužstvo muselo do izolace kvůli tomu, že před pár dny sehrálo přípravný duel proti devatenáctce Bohemians Praha 1905, v jehož kádru je několik pozitivně testovaných hráčů na Covid-19.

"Tři hráči Bohemky byli pozitivní, takže nám mančaft hodili do karantény. Jsme z toho špatní," smutnil webem sport.cz citovaný manažer České Lípy Josef Košta.

První testy svěřenců trenéra Michala Slabého proběhnou pod Ještědem ve čtvrtek a další se budou opakovat příští týden. "V pátek budeme vědět, jestli bude někdo pozitivní. Věříme však, že nikdo. Čtrnáct dnů jsme však bez tréninku, museli jsme odvolat i následující přípravné zápasy," doplnil funkcionář Arsenalu, který se měl v sobotu utkat s německým Neugersdorfem.

Divize vypukne již za necelý měsíc 22. srpna. Z Košty se však stává s ohledem na nynější situaci stále větší pesimista. "Když se nad tím zamyslím, nevím, zda má vůbec cenu budovat mančaft, protože co se teď stalo nám na Bohemce, se může stát každému i během soutěže," podotkl na sport.cz.

Poslední příprava:

Bohemians Praha 1905 U19 - FK Arsenal Česká Lípa 2:3 (1:3)

Sestava Arsenalu: Chadraba – Šimkovský, Zdeňka, Vodrážka (65´Mikysa), Lakatoš – Dlouhý (62´Hamada), Vacek (62´Černý), Štajner, Provazník (62´Konečný) – Hodač, Halbich.

Slovo regulérnost dal někdo do šuplíku a klíček od něj zahodil, říká legendární Zavadil