Beran vyjde Slavii na 15 milionů korun, Malinského přesun do Edenu však doznal trhlin

Beran vyjde Slavii na 15 milionů korun, Malinského přesun do Edenu však doznal trhlin

Až se jednou bude tvořit učebnice tuzemských fotbalových dějin, nepochybně v ní bude muset být zmíněno slávistické napojení na severočeskou značku ze stadionu U Nisy.

K tomuto datu představilo vršovické "S" dvě letní posily a sice Ondřeje Karafiáta a Jana Kuchtu, kteří byli ještě před pár týdny součástí Slovanu.

Aktuálně se jedná o dalších dvou podještědských tvářích, a sice o devatenáctiletém středopolaři Michalu Beranovi a o devět let starším rychlonohém křídelníkovi Tomáši Malinském.

Mladík s pouhými jedenácti prvoligovými starty, který je v těchto dnech premiérově i na srazu české jednadvacítky, by měl mít na Sinobo Stadium mnohem blíže, než jeho zkušenější kolega.

"Jednání stále probíhají, ale je to velmi blízko. Zbývá doladit už jen pár detailů smlouvy," citoval aktualne.cz svůj zdroj z Vršovic, který dodal, že zdravotní prohlídka v metropoli již měla proběhnout uprostřed tohoto pracovního týdne.

Beranova cena by měla být okolo patnácti milionů korun a stále se jedná také o scénáři, že by ještě první polovinu příštího ročníku 2020/2021 strávil perspektivní záložník na liberecké půdě, kde by získal další potřebné zkušenosti.

Pokud jde o brzy devětadvacetileté křídlo s minulostí v Hradci Králové, tam se zatím představy obou stran rozcházejí na výši odstupného a nedávný kat Sparty, který má na současné adrese novou smlouvu až do léta 2023, určitě nemá do kádru "S" tak blízko, jako jeho spoluhráč.

Kuchta: Nejsem problémový hráč. Vím, do jakého prostředí jdu a myslím, že to pro mě bude díky tomu snazší

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.