Nejen Van Kessel, do kyperské 1. Divison zamířil také Hušbauer

Nejen Van Kessel, do kyperské 1. Divison zamířil také Hušbauer
AKTUALIZOVÁNO

Josef Hušbauer po čtyřech a půl letech definitivně opouští Slavii. Záložník neodjel na soustředění do Rakouska a vyzkouší si další zahraniční angažmá. Na Kypr míří i bývalý slávista Van Kessel.

Třicetiletý středopolař už na jaře hostoval v německé 2. bundeslize. Jenže Dynamu Drážďany k záchraně nepomohl a tým spadl až do třetí nejvyšší německé soutěže. Ve Slavii měl smlouvu platnou jeden rok, ale i tak sešívaný dres už oblékat nebude. Budoucí Hušbauerův celek by měl být z Kypru. Podle deníku iSport by se mělo jednat o kyperskou Famagustu.

„Je to nová výzva, další motivace. Těším se moc. Doufám, že už mi taky do třetice konečně vyjde to zahraniční angažmá, protože u prvních dvou to tak nebylo. Na to se těším. Uvidíme, co to přinese. Nevím ani, co čekat. Spíše se prostě jen těším na něco nového,“ řekl Hušbauer k novému angažmá pro klubový web.

Do Edenu by se záložník rád vrátil i jako soupeř. „Ta možnost je tu vždy. Když se zadaří, můžeme se v budoucnu potkat v evropských pohárech. Věřím, že Slavia letos udělá znovu Ligu mistrů, budu jí fandit,“ uvedl nejlepší ligový střelec ze sezony 2013/14.

Hušbauer získal se Slavií tři tituly, na tom letošním se však podílel jen na podzim.

Hušbauer se může potkat jako protihráč i s bývalým slávistou Van Kesselem, který přestoupil ze slovenské Trnavy do kyperského Olympiakosu Nicosia.

EDIT: Přestup Hušbauera do Famagusty byl v sobotu potvrzen kyperským klubem.

Beran vyjde Slavii na 15 milionů korun, Malinského přesun do Edenu však doznal trhlin