Žízeň po postupu budou mít v Hradci i na Žižkově, ale první musíme být my, zní z Julisky

Žízeň po postupu budou mít v Hradci i na Žižkově, ale první musíme být my, zní z Julisky

Šance na první ligu pro sezonu 2020/2021 již pro dejvickou značku z Julisky zhasla. Její sportovní ředitel Pavel Vandas rozdýchal velké zklamání rychle a nyní tvrdí, že klub nemůže sedět s rukama v klíně a lamentovat na osud. Po zásahu vyšší moc je třeba jet dál...

"Týden jsme mohli žít v naději, že postoupí i třetí druholigový tým, ale já nebyl úplný optimista. Spíš jsem zůstal zdrženlivý a vyčkával na definitivní scénář. To, že se skupina o udržení nedohraje, mě nutí k zamyšlení: Jestli stačí, aby do karantény musel kvůli jednomu nakaženému celý tým, to budeme koronavirus řešit každý týden? Mám strach o příští sezonu. Najdou se náhradní termíny, když bude ligu hrát 18 mančaftů? Do toho evropské poháry, reprezentace. A všechno máte ohraničené startem odloženého Eura," upozornil v interview pro idnes.cz funkcionář Dukly.

Jak už dříve uvedl předseda představenstva Petr Paukner, Dukla se k soudu odvolávat nebude. "Byť jsme v klubu nebyli jednotní, na Ligovém grémiu jsme zvedli ruku pro návrh, který se teď uplatní: Jakmile se nedohraje skupina o záchranu, třetí z druhé ligy nepostoupí. Dukla chtěla dohrát na hřišti, proto se ptám: Co bude dál? Fotbal a sport celkově musí nastavit jasná pravidla, jak bude ve složité době žít. Společně s politiky, ministerstvem zdravotnictví, s hygieniky. Nemůžeme pokračovat tak, že se kvůli jednomu hráči, kterému z celého srdce přeju brzké uzdravení, zrušilo tolik zápasů," pokračoval idnes.cz citovaný Vandas.

Někdejší klub Masopusta tak po sestupu čeká další rok ve druhém patře profesionálních soutěží. "Byl to dlouhý a krušný rok. Hned, během dvou měsíců po sestupu, jsem musel zredukovat rozpočet o padesát procent na 54 milionů. Nic moc populárního to nebylo. K tomu jsme výrazně omladili a na tom můžeme stavět. Trenér Skuhravý navíc dělá výbornou práci, vyhráli jsme sedm posledních zápasů sezony a můžeme konkurovat nejlepším. Příští rok chceme postoupit. Okolnosti nám však nenahrávají. Druhou ligu hraje nově jen 14 týmů a postoupí jen vítěz. Žádná baráž, žádná oprava. Žízeň po postupu budou mít v Hradci, na Žižkově, ale první musíme být my, Dukla. Třeba nás tahle nevděčná zkušenost posílí," uzavřel Vandas, jehož stanovisko nabídl portál idnes.cz.

Šéf Dukly: Snad postupně nebudeme mít několik nedohraných ročníků. Fotbal by se tím jen zesměšnil