Guľovo síto? Ekpai zůstává v Dynamu, Gabriel jde do Boleslavi a Hloušek s Hercem si hledají nové angažmá

Guľovo síto? Ekpai zůstává v Dynamu, Gabriel jde do Boleslavi a Hloušek s Hercem si hledají nové angažmá

Hlavní trenér Viktorie Adrián Guľa přivítal v pátek v tréninkovém areálu v Luční ulici také Pavla Šulce a Lukáše Matějku, kteří se na západ Čech vrátili z hostování. 

Pokračuje i gólman Jindřich Staněk, kterého má nově vicemistr zapůjčeného až do 31. prosince a součástí dohody je i opce na přestup.

Přípravu naopak nezačal Šimon Gabriel, který míří na hostování do Mladé Boleslavi. Tým z města automobilů si i nadále ponechá Dominika Janoška.

Ubong Ekpai bude pokračovat v Českých Budějovicích a tandem Christián Herc a Adam Hloušek dostal od vedení svolení k hledání nového angažmá, což znamená, že se s nimi ve Štruncových sadech přestalo počítat.

Zatímco první jmenovaný slovenský mladík by se mohl vrátit do slovenské nejvyšší soutěže, bývalého zadáka Norimberku, Stuttgartu či Legie Varšava by mohl nalákat Miroslav Pelta do Jablonce, kde už v minulosti působil.

Smlouvy v Plzni, která se první srpnový den utká s dynamem a o pár dní později vyrazí do Rakouska, kde ji čeká např. WSG Tirol, Altach, Craiova či St. Pölten, pak skončily Jakubu Šimanovi a Janu Suchanovi, navrátilec ze Sokolova Ondras Štursa by měl pokračovat v béčku Viktorie.

Kádr pro letní přípravu 2020:

Brankáři: Aleš Hruška, Jindřich Staněk, Dominik Sváček.

Obránci: Jakub Brabec, Milan Havel, Lukáš Hejda, Matěj Hybš, Filip Kaša, David Limberský, Luděk Pernica, Radim Řezník.

Záložníci: Marko Alvir, Pavel Bucha, Aleš Čermák, Tomáš Hořava, Miroslav Káčer, Lukáš Kalvach, Joel Ngandu Kayamba, Jan Kopic, Jan Kovařík, Ondřej Mihálik, Pavel Šulc.

Útočníci: Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Lukáš Matějka.

Příchody: Jindřich Staněk (České Budějovice, prodloužení hostování), Matěj Hybš (Liberec), Filip Kaša (Žilina), Miroslav Káčer (Žilina), Pavel Šulc (České Budějovice, návrat z hostování), Lukáš Matějka (Ústí nad Labem, návrat z hostování), Ondřej Mihálik (Alkmaar, hostování se mění v přestup).

Odchody: Šimon Gabriel (Mladá Boleslav, hostování), Iván Díaz (ukončení hostování), Roman Hubník (Olomouc), Erik Pačinda (Spartak Trnava), Jakub Šiman (konec smlouvy), Jan Suchan (konec smlouvy), Michal Hlavatý, Lukáš Pfeifer a Filip Čihák (všichni tři prodloužení hostování v Pardubicích), Ondřej Štursa (návrat z hostování ze Sokolova, přesun do B týmu), Dominik Janošek (prodloužení hostování v Mladé Boleslavi), Ubong Ekpai (České Budějovice, hostování), Adam Hloušek (svolení k hledání nového angažmá), Christián Herc (svolení k hledání nového angažmá).

Na západě Čech trochu změnili silové testy, ale všichni hráči si s tím dokázali poradit...