Největší přestup pardubické historie? Zíka věří, že má před sebou Horníček v Portugalsku velkou budoucnost

Největší přestup pardubické historie? Zíka věří, že má před sebou Horníček v Portugalsku velkou budoucnost
OBSAHUJE VIDEO

Byť se přestupová částka nezveřejnila, Pardubice, které jsou díky úspěšnému ovládnutí druhé nejvyšší soutěže nováčkem Fortuna:ligy, dotáhly největší přestup klubové historie.


Čerstvě osmnáctiletý odchovanec východočeské značky Lukáš Horníček definitivně přestoupil do portugalského celku SC Braga, s nímž podepsal čtyřletý kontrakt do léta 2024.

Sporting, který je kolo před koncem Primeira Ligy na čtvrté pozici s tříbodovou ztrátou na třetí tým tabulky, tak po ročním hostování využil opci a mládežnického reprezentanta Česka si pojistil i na další roky...

Rodák z Vysokého Mýta chytal za devatenáctku Bragy, šance v áčku by však nemusela být daleko. "Děkujeme Pardubicím za vstřícný postoj a spolupráci, trenérům za dlouhá léta práce s Lukášem a vedení za profesionalitu během všech jednání. Věříme, že Lukáš má v Portugalsku před sebou velkou budoucnost," pronesl na webu fkpardubice.cz agent Pavel Zíka.

Krejčí vybídl Kayambu, aby nelhal: Vůči Pardubicím se nezachoval úplně dobře

Jak okomentoval přesun 194 centimetrů vysokého mladíka sportovní manažer Pardubic Vít Zavřel? "Již od Lukášova útlého věku jsme věděli, že Lukáš je megatalent a jsme rádi, že to již v 18 letech dotáhl do velkého klubu. Víme, že je to největší přestup v historii pardubického fotbalu, jsme na Lukáše a všechny, kteří se na jeho vývoji podíleli, pyšní. I dál ho budeme pozorně sledovat, jeho odchodem se nemění nic na tom, že Lukáš je Pardubák a těm držíme palce za všech okolností," uzavřel na fkpardubice.cz funkcionář ze stadionu K Vinici.

Současnou jedničkou Bragy, jež má před sebou rozlučku s ročníkem proti Drakům z Porta, je osmadvacetiletý Brazilec Matheus Magalhaes, jenž dorazil do portugalské nejvyšší soutěže před šesti lety z Atlétika Mineiro.

Sparta ztrácí ofenzivní talent s konžskými kořeny, jehož ulovil účastník 2. belgické ligy patřící do City Football Group