Fenin: Je absolutně nesmysl, aby Ústí nebo Most šly do spolupráce s Drážďany, když jsou tady Teplice

Fenin: Je absolutně nesmysl, aby Ústí nebo Most šly do spolupráce s Drážďany, když jsou tady Teplice

Internacionál a vicemistr světa do dvaceti let Martin Fenin by se mohl po dvou letech opět zapojit do fotbalového dění a to ještě v hráčské roli. Od léta to pravděpodobně zkusí v jedné z nižších soutěží v metropoli, s tím, že díky přátelství s Pavlem Novotným se spekuluje zejména o Řeporyjích.

"Mám už nabídky, zatím nižší soutěže po Praze. Teď jsem na kempu hráčů bez angažmá, jsem zdravý. Do první ligy to jednoznačně není, nepřichází v úvahu ani třetí liga, možná ani divize. Snad nějaká pražská soutěž. A pak si řeknu, jestli mám na to se hecnout a pokusit se o skok do třetí ligy a výš, anebo budu už hlavně bafuňář," uvedl v interview pro idnes.cz bývalý hráč Slavie či Teplic, jehož konto zdobí 16 mezinárodních vystoupení za české áčko.

Právě severočeským Sklářům nyní pomáhá na diplomatické úrovni. "První věc je, že jsem dohodl zápas Chemnitzeru a Teplic U19. Což je super zpráva. Konečně budu moct předávat to moje největší, co ve fotbale mám, svoje jméno. Není nic lepšího než dělat pro Teplice. S Teplicemi to začíná pozvolna, první oťukávání. Jsem strašně rád, že to přišlo, protože se to úplně nabízí. Teplice musí mít v Německu nejlepší pozici ze severočeských klubů. Udělám pro to všechno. Teplice jsou tady šlechta číslo 1 a já bych k tomu chtěl pomoct,“ vyprávěl na stránkách idnes.cz bývalý forvard Eintrachu Frankfurt, Cottbusu či Chemnitzeru, jenž přestupoval dvanáct let zpět do bundesligy za 120 milionů korun.

Na německé mapě prošel exslávista s krátkou minulostí ve francouzském Istres hned třemi adresami a bližší napojení na naše západní sousedy tak není náhoda. Žlutomodří by mohli z jeho kontaktů těžit i dále. "Sjednání zápasu je jen první vlašťovka. Je to o tom, aby si to sedlo. A hlavně už pan Hrdlička, bývalý šéf klubu, říkal, že by byla škoda nevyužít blízkost Německa. Umím perfektně německy. A jak se říká, kuj olovo, dokud je žhavý. Moji bývalí spoluhráči přechází do manažerských funkcí, mám v Německu kam zavolat, i po bundeslize. Jsem do toho zapálený. Kdyby to člověk nechal pět šest let být, generace se obmění a Martin Fenin nikoho nebude zajímat. Jsem hrdý Tepličák, vždycky jsem chtěl pomáhat. Je absolutně nesmysl, aby třeba Ústí nebo Most šly do spolupráce s Drážďany, když jsou tady Teplice. Ty by v tom měly udávat tón, ostatní kluby by to měly respektovat. Přes to nejede vlak," burcoval kontroverzní milovník Stínadel, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Žízeň po postupu budou mít v Hradci i na Žižkově, ale první musíme být my, zní z Julisky