Vítězství v poháru s hořkou příchutí. Mbappé možná nepomůže PSG v Lize mistrů

Vítězství v poháru s hořkou příchutí. Mbappé možná nepomůže PSG v Lize mistrů

Francouzská Ligue 1 byla narozdíl od jiných evropských lig předčasně ukončena a diváci ve Francii byli za poslední měsíce zvyklí pouze na přátelské zápasy. Finále francouzského poháru proto bylo příjemné oživení francouzské kopané.

Nedohrála se liga (mimochodem v konečném důsledku to vlastně dopadlo stejně jako v Česku), Paříž byla vyhlášena mistrem, Coupe de France se ale dohrál. Ve finále nejlepší francouzský tým posledních let porazil Saint-Etienne těsně 1:0 a oslavil tak další trofej v této sezóně, jenže v konečném důsledku by tento zápas mohl pro Paříž přinést více špatných než dobrých zpráv.

Během zápasu byl totiž nucen střídat Kylian Mbappé. Hvězda týmu a jeden z nejlepších hráčů světa nebyl schopen finálové utkání dohrát, protože byl hrůzostrašně podražen obráncem soupeře Loicem Perrinem. Ten to nejspíš neudělal schválně, i přesto to ale s Mbappém nevypadalo dobře a není vůbec jasné, jak dlouho bude trvat rekonvalescence. Francouzská superstar byla odvezena na vyšetření a zatím se neví, co s ní bude dál.

Jenže Liga mistrů je za rohem a právě to je velkou prioritou pro pařížský tým. Od začátku karantény se PSG nesoustředí na nic jiného než na srpnovou dohrávku Ligy mistrů, ani pohár nebyl pro Thomase Tuchela a spol. tak důležitý. Los Ligy mistrů taky Pařížanům docela přál, ve čtvrtfinále vyzvou zdánlivě nejslabší tým v osudí Atalantu Bergamo (který ovšem letos válí v Lize mistrů i v Serii A!), v semifinále by pak v případě postupu vyzval lepšího z dvojice Atletico Madrid - Red Bull Lipsko. I vzhledem k rozpočtu a hodnotě kádru je tak Paříž favoritem minimálně této části pavouka a očekává se od ní účast ve finále.

Bohatí majitelé Paris Saint-Germain však chtějí získat ušatý pohár a bez Mbappého to bude mnohem těžší úkol. Nezbývá než počkat na vyšetření a doufat, že bude Mbappé na turnaj v Lisabonu ready.