Ready jsem byl až na poslední dvě kola, příští sezóna bude mnohem lepší, říká kapitán Sparty

Ready jsem byl až na poslední dvě kola, příští sezóna bude mnohem lepší, říká kapitán Sparty

Bořka Dočkala trápila v poslední sezóně zranění a málokdy byl schopen odehrát za Spartu celých devadesát minut. Kapitán Sparty však v rozhovoru pro klubový web prozradil, že už se cítí na 100% fit a věří, že příští sezónu bude on i celý tým úspěšný.

Sparta, stejně jako většina českých prvoligových týmů, právě zahajuje přípravu a tým momentálně řeší, které posily přivede, kdo bude příští rok hrát za A tým, kdo odejde na hostování a tak dále. Hráči mají po dovolené a všichni jsou tak odpočatí. A konkrétně Bořek Dočkal asi pořádný odpočinek po náročné sezóně potřeboval.

"Už dřív jsem si na sobě vyzkoušel, že takových 10 dní potřebuji, abych si od fotbalu odpočinul a znovu se na něj těšil. Myslím, že to bylo dostačující k nabrání jak fyzických, tak psychických sil. Vyčistit si hlavu je někdy ještě důležitější, než fyzický stav. Poslední dobou bylo zápasů tolik, že za ty dva týdny dovolené se nedalo fyzicky nic ztratit, takže by s nabíráním kondice, které nás teď čeká, neměl být žádný problém," okomentoval Dočkal volno.

Kapitán Letenských věří, že v příští sezóně bude základním stavebním kamenem zálohy. Uzdravení totiž v poslední sezóně přišlo pozdě. "Až po domácím zápase s Ostravou a derby na Slavii jsem konečně cítil, že se to srovnalo a můžu vše dělat jako před zraněním," prozradil Dočkal, jenž se do Sparty vrátil po angažmá v Číně a Spojených státech.