Teplický trenér Hejkal: Pro příští sezónu potřebujeme jasná pravidla, musíme se naučit žít s koronavirem

Teplický trenér Hejkal: Pro příští sezónu potřebujeme jasná pravidla, musíme se naučit žít s koronavirem

Teplice sice počítaly se zbytkem sezóny jako s přípravou na novou sezónu, neboť už se zachránily a během karvinské karantény byli hráči na dovolené, i přesto ale kouč Stanislav Hejkal není úplně spokojen s tím, jak se sezóna (ne)dohrála.

Tabulka oficiálně neexistuje, pouze byl vyhlášen mistr a účastníci evropských pohárů. UEFA totiž zajímají pouze tyhle věci. Jinak se ale sezóna prakticky nedohrála. To kvůli tomu, že moravskoslezská hygiena poslala kvůli čtyřem hráčům Karviné, respektive jednomu fotbalistovi Opavy, týmy do karantény a nebylo tak možné dohrát skupinu o udržení.

Příbram, Karviná ani Opava tak nesestupují, stejně jako Zlín, Teplice a Olomouc, což jsou týmy, které jsou ve skupině o udržení "do počtu". Co říká na to, že se "na poslední chvíli" nakazil hráč Opavy? "Někteří lidi to očekávali, někteří si mysleli, že to dopadne postupem Dukly. Nevím, co si o tom mám myslet. Doufám, že všechno proběhlo v pořádku a standardně. A že to vyplynulo ze situace, která tady je. Řeknu to takhle kulantně," prozradil Hejkal.

Tahle sezóna je už minulostí, ta další ale začíná už za měsíc a za těchto nejasných podmínek může být problém dohrání i příštího ročníku. "Pokud chceme vůbec rozjet další ročník, budeme se muset s koronavirem naučit žít. A musíme tam mít rezervy, co se týče časů, termínů. A hlavně si stanovit jasná pravidla, co dělat, když se objeví nákaza. Abychom věděli, jestli půjde celý tým do karantény, nebo ne, a tak dál," má jasno Hejkal.

"My jsme testovaní jako liga, ale co když v reprezentační pauze pošlu hrát tři čtyři kluky za béčko? A to bude kopat 3. ligu proti mužstvu, které není testované. Další věc je, co Český pohár? Ligové celky nastupují v prvních kolech proti třetiligovým a divizním. Takže to bude stejné: testovaný tým proti netestovanému. To se musí vyřešit. Pro další ročník je spousta otázek," pokračoval kouč Teplic v rozhovoru pro iDnes.

A nezbývá než souhlasit. Je potřeba počítat s tím, že se nákaza pravděpodobně dříve nebo později u nějakého týmu objeví i v příští sezóně a v našlapaném ročníku s 18 týmy, kdy se navíc začíná o měsíc později než původně, zkrátka není čas na to, aby se čekalo, než nějakému týmu vyprší karanténa...

(zdroj: idnes.cz)

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.