Kotal vzal na přípravu i Juliše. Věřím, že mám i na Spartu, říká útočník po hostování v Olomouci

Kotal vzal na přípravu i Juliše. Věřím, že mám i na Spartu, říká útočník po hostování v Olomouci

Pražská Sparta vzala na předsezónní soustředění i hráče, kteří na jaře sbírali zkušenosti na hostování. Mezi ně patří i útočník Lukáš Juliš, který  pomáhal Sigmě Olomouc. Nyní odchovanec letenského klubu věří, že se konečně naplno prosadí i v A týmu Sparty.

"Před tím, než jsem do Olomouce šel, jsem dlouho ligu nehrál, často jsem byl zraněný a na podzim jsem hrál za béčko ve třetí lize," prozradil Juliš. Za Sigmu se trefil osmkrát ve dvanácti ligových zápasech a dost hlasitě si tak řekl o místo ve Spartě. Za tu už posbíral hodně startů, v žádné sezóně se ovšem nedokázal v A týmu dostatečně prosadit.

Nyní o jeho budoucnosti ale rozhoduje Václav Kotal a jak známo, tak je to trenér, který má rád odchovance a mladé hráče a dává jim hodně šancí. Zbavit se talentovaných odchovanců a pořídit si místo nich drahé hráče ze zahraničí zkrátka není jeho styl. Juliš tak věří, že jej na soustředění přesvědčí a že příští sezónu bude společně s Liborem Kozákem šéfovat útoku Sparty.

Václava Kotala navíc dobře zná, trénoval jej totiž už ve sparťanském béčku. Juliš věří, že spolupráce bude pokračovat i v A týmu. "Je výhoda, že mě už zná a ví, co ode mě může čekat. Na druhou stranu já musím prokázat, že umím pořád dávat góly a přesvědčit ho, abych mohl hrát," uvedl Juliš v rozhovoru pro klubový web.

"Teď hlavně doufám, že budu zdravý, stanu se pro Spartu platný a zasloužím si místo v týmu," nechal se slyšet pětadvacetiletý útočník. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.