Slavia ulovila posilu ze Senegalu. Na zkoušce prokázal své kvality, říká trenér

Slavia ulovila posilu ze Senegalu. Na zkoušce prokázal své kvality, říká trenér

Slavia má po Janu Kuchtovi další ofenzivní posilu. Těžit z ní ovšem nebude trenér áčka Jindřich Trpišovský, nýbrž kouč rezervního týmu Jiří Bílek. Devatenáctiletý Senegalec Abdallah Sima prošel testy a příští sezónu bude hrát za sešívané.

Sima hrál minulou sezónu za Táborsko, s kterým postoupil do druhé ligy. FNL si ovšem nezahraje, zůstává ve třetí lize, místo Táborska ovšem bude oblékat dres B týmu Slavie. Počítá se s tím, že v příštím ročníku bude Sima k dispozici zejména Bílkovi a B týmu, časem je to ale určitě i hráč pro A tým. Už v Táborsku totiž prokazoval velký potenciál.

Za jihočeský tým přitom hrál pouze půl roku, před tím působil ve francouzském Evianu. Po vzájemném duelu se Slavií dostal šanci prosadit se a desetidenní zkoušku zvládl, Slavia jej proto angažuje trvale. “Sima splňuje požadavky na herní styl a projev A-týmu do budoucna. Nyní minimálně rok stráví v B-týmu, kde s ním budeme pracovat na detailech, jeho rozvoji a aklimatizaci na české prostředí,“ prozradil trenér B týmu Jiří Bílek.

„Abdallah nás zaujal v zápase s Táborskem, v rámci letní ligy. K jeho přednostem patří zejména silný pohyb, přebírání míče a zakončení. Po desetidenní zkoušce v B-týmu potvrdil svou kvalitu a prokázal potenciál se nadále rozvíjet a pracovat na detailech,” pokračoval poté Bílek. Je ale jen otázkou času, než dostane šanci v A týmu od Jindřicha Trpišovského. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.